68 de eerewacht, die zich op de Groote Markt zal opstellen. Het Vaandel met de Vaandelwacht vormt met de Vaandelwacht der Adelborsten een eerewacht bij den ingang van den grafkelder. 28 Maart. Met drommen trekken de jonkers de Academie uit: het Paaschverlof is begonnen. 31 Maart. Bij de roeiwedstrijden „The Head of the River" te Amsterdam ein digen de Cadetten als 3de. 9 April. De heeren komen zeer gedeprimeerd met de allerlaatste reis gelegenheid thuis. De stemming is als van ouds. 10 April. Om er maar meteen geheel in te komen krijgen we een nacht oefening. De nacht was donker, de weg was lang en vol onzichtbare kuilen. Vol weemoed dacht een ieder aan den tijd, die achter hem lag. 11 April. Eindelijk kunnen we uitslapen. I l^ en l'a gaan naar de instructiefilm ,,de mortier-'van 8". 13 April. Wedstrijden van de Algemeene: floret. Van der Molen, Hermens, Nix, Filet, Ouwehand, Steiginga. 15 April. C.H.C. Amsterdam II 3 OM Het enthousiasme is onbeschrijflijk. 17 April. Het regent, het zegent. De nachtoefening gaat niet door. Met een zucht duikt ieder in zijn bed, dat hij bereids voor dezen nacht had vaarwel gezegd. 18 April. De djahatoefening gaat in alle glorie en modder door. De djahats zijn nogal tam en vredelievend. Eén wordt gevangen, terwijl hij de laatste krijgsbedrijven van de „Kompenie" uit de krant trachtte te halen. 's Avonds in Concordia voorstelling van de Apo-Kajan-film. De jonkers toonen belangstelling voor de advertentie „Kinderwaqen model '34".

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 82