69 Jaarwedstrijden voetbal. Het leek wel waterpolo. Het publiek was zeer rumoerig en amuseerde zich kostelijk. De spelers worden door de scherpe tongen afgemaakt. Met het middageten in 't zwart aan tafel. Met zeer gemengde gevoelens en smaken proeven we het bier. 22 April. C.H.C. verliest van Victoria met 4 2. De Treslingbeker, dien we al in ons bezit waanden, verdwijnt weer aan den horizon. Zelf overschatting. 25 April. Groote Kaderoefening. Acht man verdedigen met heldenmoed een front van 600 M. De vijand" is zeer actief. 27 April. Corpsvergadering. Er wordt gesproken over de komst der Adel borsten. 29 April. De Adelborsten doen hun entrée op Henricus. 30 April. Athletiek- en schermwedstrijden. Prijsuitreiking op de cantine door den Gouverneur. Groot diner. Daarna geanimeerde voetbalwedstrijd op het binnenplein. 100 Cadetten en 3 Adelborsten, dus 2 ruiten en 1 lamp kapot. De luitenant van piket verheugt zich in de alge- meene populariteit, 's Avonds reünie in 't Zuid. Stoelen en glazen leggen 't af. De Schuur wordt twee maal met veel élan bestormd, doch tot twee maal toe vallen de jonkers weer op hun uitgangs stelling terug. ,,De toestand is onhoudbaar" en ,,als ik me niet gebukt had, was ik nu dood geweest". (Oud mannetje bij' de wacht, dat beweert, dat een cadet naar 'm geprikt heeft.) 1 Mei. De Adelborsten vertrekken weer. Wij probeeren onzen dorst te lesschen en te bekomen van de feestelijkheden. 5 Mei. 33 verheugt zich deze week in groote belangstelling. De heeren maken queue. Als de een er uit komt, gaat de ander er in. 9 Mei. Corpsoefening. De 7-veld neemt" de ,,brug" zeer goed, doch slipt dan in een slootje 13 Mei. De Algemeene wint met 1 pt. verschil van P.S.V. te Eindhoven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 83