JAARVERSLAG 1933-1934. Wij beginnen dit jaarverslag met Generaal en Mevrouw Van der Harst onzen dank te betuigen voor hetgeen zij voor de Algemeene hebben gedaan en voor het feit, dat zij steeds bij eiken wedstrijd tegenwoordig waren, zoodoende blijk gevende van hun warme belangstelling voor ons Corpsleven in het algemeen, en voor de Algemeene" in het bijzonder. Dat dit ten zeerste gewaardeerd werd en in onze herinnering zal blijven voortleven, behoeven wij eigenlijk niet te zeggen. Tot op den laatsten dag, het laatste uur, heeft Generaal Van der Harst met ons en onze kleine nooden medegeleefd, want op het laatste uur voor zijn afscheid van ons, en de overgave van zijn commando aan onzen nieuwen Gouverneur, kreeg het Bestuur van de Algemeene" nog goedkeuring, den ouden naam Algemeene Cadetten Scherm-, Gymnastiek- en Athletiekvereeniging" te veranderen in den meer practischen Algemeene Cadetten Sportvereeniging". Ook onzen beschermheer, kapitein C. A. F. W. Sicherer, bedanken wij voor de hulp, die hij ons verleende bij het organiseeren van onze wedstrijden. En dan onze instructeurs, adjudant Hoekstra, sergeant-majoor Van Krimpen en sergeant Abrahams niet te ver geten, die altijd zooveel voor de .Algemeene" gedaan hebben en naar wij hopen, nog lang zullen doen. Aan U ook, onzen hartelijken dank. Schermen. Op 15 October 1933 werden in de schermzaal van de Academie de voorwedstrijden gehouden voor de Nationale Kampioenschappen. Hieraan namen 5 cadetten deel, te weten: Treffers, H., Nix, J., Van der Molen, van Aarem en Filet. Slechts één officier behoorde tot de deelnemers. Eerstgeplaatsten werden Treffers, Van der Molen en Filet, die daarna verschenen in de finale op 17 December in Utrecht. Zij kwamen uit tegen sterke schermers, maar ook hier bleek, dat de Academie goede krachten voortbracht. Hulde aan dit drietal en aan onze instructeurs. 20, 21 en 22 December 1933: M.S.S.B.-wedstrijden. Deze verliepen weer gunstig voor ons; zelfs op onze zwakke" nummers: degen en floret. Wij wonnen den lauwertak definitief. De uitslagen waren: Equipe sabel: 1. K.M.A. I. 2. K.I.M. 3. K.M.A. II. 73

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 87