Sabel B: 3. Wolff. 75 Geen der 2e jaars werd waardig gekeurd in deze klasse mee te doen! En met recht. De mindere goden werden in de B-klasse als volgt geplaatst: 1. Cramwinckel. 4. Wolft. 2. Creutz Lechleitner. 5. Van Steensel van der Aa. 3. Den Hond. Degen: 1. Treffers. 3. Van der Molen. 2. Cox. Floret: 1Van der Molen. 2. Hermans. De eenige 2e jaars, die zich in de finale wisten te plaatsen, waren G. H. O. de Wit (degen) en Berlijn (floret). De K.O.S.-wedstrijden gingen dit jaar wegens het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder niet door. Toch konden de equipe-wedstrijden op sabel en degen de eerste om den wisselbeker voortgang vinden en wel op den sportdag, die 30 April op de Academie gehouden werd tegen de Adelborsten. Van het Instituut (of liever, van hun schip) kwamen hiertoe, 12 man over, athletiekers zoowel als schermers. Onze equipe sabel was natuurlijk weer het bekende 4-tal: Treffers, Van der Molen, Nix, Filet, terwijl de equipe degen bestond uit de eerste twee plus Cox en Van Hutten. Sabel werd op overtuigende wijze gewonnen; degen juist op het kantje. Treffers was (hoe kon 't anders) best geplaatste en legde beslag op de Academie-medaille, uitgeloofd door den Gouverneur. Zondag 29 April: Floret-wedstrijden te Rotterdam. Zelfs Treffers, Van der Molen en Nix behaalden hier geen buiten gewone resultaten, om de eenvoudige reden, dat zij uitkwamen, 1e op het ons bekende zwakke" wapen, floret, en ten 2e tegen de sterkste equipes van Nederland. Toch brachten zij een waardevol iets thuis en wel: wedstrijd-routine. Het is goed, aan dergelijke wed strijden mee te doen tegen eerste klasse tegenstanders. Op degen en floret worden wij nog steeds door elke willekeurige vereeniqinq geslagen. Zondag 6 Mei: Schermfeest te Tilburg. Het werd inderdaad een feest voor ons, want op menigen prijs legden wij beslag, o.a. 3 eerste prijzen. Onze equipe: Treffers, Van der Molen en Filet, bleken op sabel weer onverslaanbaar en Per soneel sabel A had den volgenden uitslag: 2. Treffers, 3. Broese van Groenou en 5. Van der Molen. I. Cramwinckel. 4. Den Hond.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 89