77 den N.B.A.B., waarmede tevens erkend werd, de groote plaats, die de ,,Algemeene" innam in de Zuidelijke athletiekbeweging. Dat wij inderdaad die plaats waardig waren, werd getoond in de wedstrijden tegen P.S.V. Daarover echter later. Maart. De wedstrijden tegen de Adelborsten werden afgelast wegens het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder. 28 April 1934. Wij doen mee aan de Vondelpark-estafette te Amsterdam. Voor het eersten dadelijk met succes, in de afdeeling „niet specifieke athletiekvereenigingen". (Wij werden zelfs No. 3. Onder groot gejuich trok de ploeg, bestaande uit: Zonneveld 500 M. Reep 200 M. Bronts 400 M. Eybergen 400 M. Ouwehand 200 M. Anemaet 800 M. Dijkstra 100 M. Van der Mey 1600 M.# Deibei A. G. 100 M. en onder leiding van Adjudant Hoekstra huiswaarts, na, dicht bij het Vondelpark, in één der zij straten in V.P.T.L.-formatie te hebben geloopen, in afwachting van de bloempotten, die dreigend uit de vensters staken, en gezien de mentaliteit van het publiek en gehoord de uitlatingen. Twee dagen later hadden wij een surrogaat-ontmoeting Cadetten- Adelborsten op ons eigen terrein. Wij werden losgelaten op een zeer verzwakte ploeg Adelborsten, dat zich echter kranig weerde. Vermeld moeten van hen worden: Thierens, die de 100 M. won, en hun estafette-ploeg. Daar de krachtsverhouding niet klopte met hetgeen gepresteerd had kunnen worden op Houtrust, indien de jaarlijksche wedstrijden voort gang hadden kunnen vinden (de Cadetten wonnen vrijwel alle nummers), werd deze uitslag geannuleerd voor den Beker. Wij zullen dus tot het volgend jaar moeten wachten. De Beker gaat over naar die vertegenwoordigende ploeg, die 3 X achtereen wint of 5 X in het geheel. De stand is momenteel 4 3 voor de Adelborsten, na het annuleeren van de laatste wedstrijden. Het moet en het kan volgend jaar 4 4 wordenI De eereprijs, uitgeloofd door Generaal C. J. H. van der Harst, voor den besten allround werd gewonnen door Ouwehand, terwijl Reep de best geplaatste jongstejaars bleek te zijn, met vlak achter zich Deibei A. G. Met deze wedstrijden werd meteen een einde gemaakt aan de z.g. Schotte-3-kampen, n.l. de voor den besten looper, werper of springer uitgeloofde prijzen door den 2den luitenant der Inf., Kon. Ned. Ind. Leger J. A. C. Schotte en respectievelijk gewonnen door Eybergen, Hemmes en Anemaet.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 91