Bargers nog te vertellen, dat Wodan aan één oog blind was en dat, gevoegd bij zijn ouderdom, was een stimulans, zoodat Bargers' oude branie weer opkwam en hij liefst di rect in een wilden galop langs het ruiterpad gegaan was. Evers echter gaf zijn instructies en het drietal bracht hun rijdieren aan het draven om na eenige minuten het tempo uit te strekken tot een galop. Nu eerst bemerkte Bargers welk een bedrieglijkheid er in schijnen" schuilt. Wodan rende uitgelaten zijn metgezellen voorbij om met een steeds toenemende vaart met zijn machteloozen ruiter langs de laan te snellen. Nu begonnen eerst de moeilijkheden. Hoe de snelheid van zijn rijdier te verminderen vóór de kruising van het pad met een asphaltweg, een verkeersader? Bargers wist evenwel met eenige gelukkig gekozen hand grepen zijn paard in stap te krijgen, zoodat ze zonder ge vaar naar rechts konden afslaan om uit de stad te komen. Toch niet geheel zonder ongelukken! Goliath nam per ongeluk met zijn hoofd het dak van een roomijskraampje mee, dat bedenkelijk begon te hellen. De eigenaar kwam naar buiten en de drie ruiters achtten het geraden om weer in draf over te gaan. Zoo kwamen zij in het open duinterrein. Hier zouden de dieren eens moeten toonen wat ze waard waren en ze wer den aangespoord tot een galop. Overmoedig geworden door het tot dusver behaalde succes, waagde Bargers het, om geleidelijk zijn handen naar voren te brengen, zoodat hij het zadel niet langer met zijn pinken vasthield en wilde een geanimeerd gesprek beginnen. Wo dan echter, bemerkende dat hem de vrije teugel gelaten werd, trok er weer in wilde vaart tusschen uit, achtervolgd door Abd-el-Krim en Goliath, die zich zoo maar niet ge wonnen wilden geven. Welk een krijgshaftig geheel vormden die rennende ruiters! In linie, op een onderlinge tusschenruimte van ongeveer vijf tien meter, stoof het trio over het duinterrein recht op een duinpan aan, waar een gezelschap, onbewust van het na derende gevaar, aan het kampeeren was. Men zou er echter niet lang onkundig van blijven, 116

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1935 | | pagina 128