Genisten, welke laatsten als ondergrondsch personeel met een minachtend oog werden aangezien, zouden drie minu ten later met O.M.E. 7 vertrekken. Temidden van duizenden collega's begon Heintje zich iets minder happy te voelen. Papa zei altijd iets minder senang", maar papa was slechts gewoon I accenter en Heintje een uiterst modern jong- mensch met BV' achter zijn naam. Heintje zou zich niet laten pensionneeren, vast niet als majoor, neen, Heintje wilde meer. Heintje wilde generaal worden, Bom Vlieg generaal. Heintje wilde nóg meer; Heintje wou commandant worden van het heele vliegwezen, van het leger, van de vloot, van alles, en dan zou er oorlog komen. Hij zou win nen, en danen dan Rammelend kroop de lange aluminium Dieselworm uit den grond en de ontwakende Bom Vlieg wereldveroveraar zag in het warme zonlicht, te midden van de weelderige vege tatie der Brabantsche landouwen, het dorpje Beek liggen. De hangende tuinen-formaties, de zonnespiegels van het Be neden Mark Bevloeiings Territoir, en de stralende vorstin aller Bomvliegers, wekten oude herinneringen in hem op over de sterke staaltjes, die papa in deze herboren streken moest hebben uitgehaald, in den tijd dat elke cadet een echte ijzervreter was en op vrije Zaterdagmiddagen, uit pure liefhebberij, 25 km liep. Hooger werden de ijzercon structies, de étagères veelvuldiger, steeds kwamen er meer spiegelcentra, die met gretige armen het zonlicht uit de tunnel schraapten om het, gesteund door de talrijke kunst matige licht- en warmtebronnen, te vervoeren naar de lagere étagères, waar in een vochtig-warme atmospheer, land bouwproducten in minimum van tijd tot rijpheid gedwongen werden. Moe van de lange, zwarte tunnel, bleef het slanke aluminium gevaarte zich trotsch koesteren in de blakerende Septemberzon. Voort gleed het in het vredige landschap, onmerkbaar stijgend. Dan weken plotseling de étagères, om plaats te maken voor grauwe steenmassa's, doorschoten met naaldachtige schoor- steenen en goud glimmende overkappingen. Daartusschen gapende afgronden, heel in de diepte flauw verlicht, de wegen van het menschelijk leven. Boven bleef, alleen steu- 121

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1935 | | pagina 133