VOORWOORD. 3 Gebrek aan medewerking van het corps, een chronische ziekte waaraan de cadetten-almanak de laatste jaren be denkelijk gaat laboreeren, deed zich dit jaar wel in zeer sterke mate gevoelen. De door den Gouverneur van de K.M.A., Luitenant-Kolonel H. C. G. Baron van Lawick, uit geschreven prijsvraag voor copy leverde namelijk een zoo bedroevend resultaat op, dat het een punt van ernstige over weging heeft uitgemaakt, of bij een dergelijk geringe be langstelling van het corps voor den almanak de uitgifte van een zoo kostbaar werk wel gemotiveerd mocht heeten en of niet de toevlucht moest worden genomen tot een minder breed opgezette uitgave, in den vorm van een eenvoudig jaarboekje. Dank zij echter een gunstige beslissing van den Gouver neur, wien wij daarvoor onze groote erkentelijkheid be tuigen, evenals voor het beschikbaar stellen van de Gou verneurs-medaille voor de prijsvraag, en tevens door de voortstuwende kracht, welke van onze adviseurs, Professor J. W. N. Ie Heux en Kapitein Dr. J. M. Somer uitging, was het nog mogelijk, dat de almanak in den thans geboden vorm kon verschijnen. Ware het anders geweest en de kans daarop bestaat voor het volgende jaar ongetwijfeld, indien vanuit het corps niet met meer geestdrift voor den almanak gewerkt wordt de Academie zou het feit beleefd hebben, dat een lange reeks van almanakken zou zijn onderbroken door een met de traditie in strijd zijnd officieel jaarboekje en het corps zou zich over deze degradatie niet beklaagd mogen hebben. Als gevolg van het gebrek aan literair-aangelegde leden van het corps, heeft vanzelfsprekend deze almanak een minder lijvige hoeveelheid mengelwerk dan zijn voorgangers. Voorts zal de aandachtige lezer enkele veranderingen in de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1935 | | pagina 13