naar o.j.-stoelen, waarop de gebruikers met behulp van eenige andere exemplaren zoo heerlijk uitrustend konden gaan zitten. Een veldmuts opzetten kan op drie manieren gebeuren, n.l. recht en diep over het hoofd getrokken, scheef en op o.j. manier. Na veel probeeren en oefenen brachten we het tot scheef. Enkele enfants prodigues speelden het klaar, na enkele dagen hun veldmuts bijna op manier drie op hun hoofd te plaatsen. Dit prikkelde de meer onhandige sjorselaren onder elkaar stiekum net zoo lang te oefenen tot het begon te lijken. Deze bezigheden namen al onzen tijd in beslag. Geen oogenblik was er beschikbaar om eens rustig na te denken en de indrukken te laten bezinken. De meeste brieven naar huis zullen wel hoofdzakelijk heb ben bestaan uit: mondeling meer" of ,,per brief onmogelijk alles te vertellen". Een chaotische massa, bestaande uit nieuwe indrukken en ervaringen, woelde door ons gemoed en geest. We werden volkomen passief en de beantwoor ding van vragen, gesteld door het o.j., werd al sloomer en senieler. We knikten van ,,o ja, da's waar ook", als een antwoord gecorrigeerd werd en dachten aan de zegeningen van een gezonden slaap. Bij enkele koppige geesten barstte het opgekropte nieuwe, en zoo verschillende met vroeger leven, uit in een wraakne ming op een der o.j. in het diepst van zijn slaap, zoo goed mogelijk op de manier, ons zoo vaak voorgedaan door onze corpspaedagogen. De consequenties werden gedragen met de noodige, min of meer onvriendelijke, opmerkingen aan het adres van de strafopleggers. Aan alles komt een eind, dachten we, evenals aan de straf, ook aan de mogelijkheid voor een dergelijk vergrijp weer gedouwd" te worden. We vroegen links en rechts, wan neer ,,de" dag zou aanbreken. Ontmoedigende data werden dan opgenoemd, doch einde lijk kregen we een idee wanneer we in de leeszaal mochten komen en vrijelijk cigaretten rooken. 129

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1935 | | pagina 141