samenstelling opmerken, die, naar wij hopen, verbeteringen mogen blijken. Zoo zijn o.a. de afzonderlijke jaarverslagen der cadetten- vereenigingen vervallen en vervangen door een aaneen gesloten verhaal, dat alle belangrijke Academie-gebeurte nissen vermeldt. De reden hiertoe lag in het feit, dat de nei ging bestaat de cadettenvereenigingen te veel als zelfstan dige organen te beschouwen en niet als onderdeelen van het corps. Het gezamenlijk verwerken van de jaarverslagen komt o.i. ten goede aan de saamhoorigheid. De afdeeling Varia" werd uitgebreid. Met eenigen speur zin is deze rubriek zeer zeker nog voor aanmerkelijke ver breeding vatbaar. Men vergete niet, dat met een enkel ka rakteristiek woord markante voorbeelden van cadettenleven en cadettenhumor en sarcasme kunnen worden vast gelegd! Aan de bewerking van dit geschrift heeft, zooals steeds, Over ste L. de Ridder, weer een zeer belangrijk aandeel gehad. Weinig wordt beseft, welk een arbeid door dezen moet worden verricht, alvorens de almanak voor de lezers ver schijnt. Dat die arbeid in volle opgewektheid en met zoo veel liefde voor het corps verricht wordt, moge hier met bijzondere waardeering worden vermeld en den Overste moge daarvoor de dank van ons allen worden gebracht. Na het uitreiken van dezen almanak dragen wij onze taak over aan een nieuwe redactie-commissie. Wij hopen van ganscher harte, dat zij, wat de inzendingen betreft, meer medewerking moge ondervinden dan in 1935 het geval was en dat in 1936 een lijviger bundel Kilacadmon's muren mag verlaten. Aan U cadetten daartoe de opwekking: de daad. De Redactie. 4

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1935 | | pagina 14