18 AAN DE VERTROKKEN OFFICIEREN, LEERAREN EN AMBTENAREN. 30 September 1935. 17.55 Appèl. Alle Cadetten aangetreden op de binnenplaats. Behalve Cadetten nog vele „nieuwaangekomenen", onwennig in hun uniform, bestaande uit veldmuts. Ook de officieren zijn er weer. De meesten zijn oude bekenden. Eén kapitein is nieuw! Bij nadere beschouwing en na onderling raadplegen blijkt dat dit nieuwe slechts schijn is We stellen ons voor aan de luitenants Daams, Van der Minne, Zanino en De Vries, en zijn met de meest oprechte voornemens bezield om hun het beste van den tegenwoordigen cadet te toonen. Er ontbreken er ook op dit éérste appèl. Waarschijnlijk te laat. Lang behoeven we niet over de redenen na te denken; al gauw zijn we het eens: de majoor Van Aelst heeft een bespreking met Koba en Jaap, de luitenant Cohen Stuart kan zijn rijzweepje niet vinden, de luitenant Van de Logt denkt dat het tenue zwart met witte hand schoenen" is, en besteedt daar te veel tijd aan Maar ook de kapitein Wensink en Mr. Stigter mankeeren. En terwijl we hierover piekeren, gaat de tweede bel en ze worden allen afwezig gemeld: Niet van plan van verlof terug te keeren! Tenslotte missen we ook nog den heer Ophorst, die na volbrachten diensttijd de Academie ging verlaten, na bijna 40 jaren zijn beste krachten aan de Biblio theek te hebben gewijd. Met Mr. Stigter en Majoor Van Aelst was de heer Ophorst één der oude getrouwen; het zal ons niet euvel worden geduid, indien wij hun gemis in het bijzonder memoreeren. Weg! We voelen de leemten die zij achterlieten en beseffen, dat weer eenige bekende figuren de K.M.A. verlaten hebben, die steeds met hun kennis en met hun persoonlijkheid gewerkt hebben aan de opleiding en de militaire vorming van ons, Cadetten. Onze dank baarheid hopen wij U later, als officier, te kunnen toonen. Voor dit oogenblik hebben wij niet beter dan een krachtig: Vaart wel! DE REDACTIE.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1935 | | pagina 28