75 als nummer drie, hetgeen, gezien den korten oefeningstijd een uit stekende prestatie genoemd mag worden. Verdere uitslagen: Personeel sabel A 3. Cramwinckel. 4. Creutz Lechleitner. Personeel degen 4. Berlijn. Personeel floret 3. van Steensel van der Aa. 4. de Jong, F. 16 November. Storm in de leeszaal. Moties van wantrouwen, doch ook hier heelde de tijd de wonden. Van der Vecht en Hardeman beginnen belang rijk te doen. 24 November. De Academie wordt een jaartje ouder. Het heuglijke feit wordt op traditioneele wijze gevierd met een marsch door de traditioneel glibberige straten van Breda. De Cadetten Hockeyclub viert haar eerste lustrum. Twee dagen staat Kilacadmon in het teeken van de kromme ruggen sport". Reeds op den gala-avond moest de kapitein van piket ingrijpen. 25 November. Op een veel te vroeg morgenuur recipieert het C.H.C. bestuur in de leeszaal. Veel bloemen en veel gelukwenschen. Ondertusschen zwoegt C.H.C. II met zware oogleden op het achterterrein. Bedden worden bewonderd en de bovenste verdieping dreunt van het be kende Kijk hier slaap ik nou", 's Middags moet de hechte verde diging van de oud-Cadetten, aangevoerd door den luitanant Kanne- mans, zwichten voor het jeugdig élan waarmee C.H.C. I aanvalt. Daarna een vlot thé-dansant tusschen hockeysticks op de cantine. Insiders erkenden dat de band niet zoo heel goed was. Wij merkten er weinig van. 's Avonds culminatiebal; Hemmes en de Jager weten niet meer wat ze schenken. Het Eerste" feest te zwaar en heeft er nog maanden last van. 26 November. Introducées wegbrengen en afbreken. De Gouverneur vraagt inlichtingen naar een hockeystick. Vele jonkers ontdekken een kastekort. 5 December. St. Nicolaas-avond. Creutz deed geweldig zijn best, overwon het vurig ros, maar moest het afleggen tegen 't vuurwater. Een geslaagd geheel. 11 December. Lezing over de Lombokexpeditie door kapt. b.d. Schenk de Jong.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1935 | | pagina 87