89 De Roeivereeniging vierde dit jaar haar 30-jarig jubileum met na tionale wedstrijden op het Wilhelminakanaal bij Oosterhout. Het slagen van deze wedstrijden en de daaraan verbonden feestelijk heden danken we aan de medewerking van den Gouverneur, onzen beschermheer, en het geheele Cadettencorps. De vereenigingen, die aan onze uitnoodiging gevolg gaven waren: Laga, Nautilus, Argo, Njord, de Maas, Adelborsten roei- en zeilver- eeniging, Delftsche Sport, de Hoop, Triton, Het Spaarne, Poseidon, die Leythe, de Laak, Nereus. De volgende nummers werden verroeid: overnaadsche vier begin nelingen, lichte vier, achtriemsgiek (A en B), tweeriemsgiek, dubbel- scull, stijl en stijl-snel roeien voor dames, sciff. De Roeivereeniging slaagde erin beslag te leggen op den eersten prijs van het hoofdnummer: vierriemsgiek overnaadsch voor begin nelingen, n.l. een door H. M. de Koningin uitgeloofde plaquette. De winnende ploeg bestond uit: Schoolland (slag), van Oyen, Statius Muller en Hermans (boeg) met de Vries als stuurman. Als bijzonder heid kan hierbij vermeld worden, dat onze ploeg de eerste heat won van die der Adelborsten. Hierdoor wonnen wij bovendien den door den Commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine beschikbaar gestelde gouden medaille. Met het winnen van dit nummer bewees de Roeivereeniging weer een tegenstander te zijn, waarmee rekening gehouden moet worden. Hulde aan onze roeiers! Hun Paaschverlof besteedden zij om te trai nen, maar ze zagen hun opoffering beloond met een prachtig resultaat. Des Zondagsavonds recipieerde het bestuur bestaande uit G. A. Hermans (voorzitter), W. A. de Vries (secretaris), M. H. Winters (penningmeester), J. Stam en F. D. Laurens (commissarissen van materieel), in de leeszaal, waarbij verscheidene militaire autoriteiten, de Gouverneur en vele officieren-oud-roeiers, evenals de besturen der studentenvereenigingen de Roeivereeniging ,,Dudok van Heel" geluk wenschten met haar jubileum. Na de viering van het 30-jarig bestaan kwam een periode van inzinking in de roeitraining. Er waren geen nieuwe wedstrijden meer in het vooruitzicht en de examens stonden voor de deur. Vermelding behoeft nog de dit jaar tot stand gekomen officieele naamsverandering van onze vereeniging. In den vervolge zal onze vereeniging den naam ,,Dudok van Heel" dragen. Een wijziging in de statuten was noodzakelijk om het nieuwe be stuur op geheel andere wijze te kunnen samenstellen. De aftredende beschermheer, de kapitein Ir. P. H. van der Trappen werd wegens zijn vee! en succesvol werk ten bate van de Roei vereeniging benoemd tot Eerelid. Tot slot een woord voor de toekomst: Het aantal leden bedraagt momenteel ruim vijftig, aanmerkelijk

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1936 | | pagina 103