92 JAARVERSLAG. Het jaar 1936 zag de Cadetten Tennisvereeniging voor de eerste maal optreden in de competitie van den N.L.T.B., en wel in de Zui delijke derde klasse- De inschrijving hiervoor werd ons mogelijk gemaakt door het initia tief en den steun van onzen beschermheer, kapitein Somer. Tot onzen spijt konden wij hem niet beloonen met het behalen van het afdeelingskampioenschap, hoewel ook de beschermheer heeft kun nen zien dat het peil van ons academie-tennis deze mogelijkheid niet uitsloot. Een zeer korte oefeningstijd door het late inteeke- nen en de slechte weersomstandigheden was hier, vooral wat het samenspel met de dames betreft, van niet geringen invloed. Dat we geen hekkensluiters zijn geworden, is mede voor een groot deel aan den beschermheer te danken, die ons bij bijna alle wed strijden kwam aanmoedigen en van iedere pauze profiteerde om ons op het hart te drukken dat het ,,nog best kon". Menigmaal werden dan de tanden weer op elkaar gezet en een nieuwe partij uit het vuur gesleept. Hoewel niet ontevreden zeggen we toch: in 1937 minstens de twee de plaats. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luidden: Breda III Henricus 5 3; Henricus H.T.C.C. II 5—3; Bastion Bazelaar—Henricus 4—4; Henricus Breda III 2 6; Henricus Bastion Bazelaar 4—4; H.T.C.C. II Henricus 5-3. Eindstand der competitie: I. Breda III. 2. Bastion Bazelaar. 3. Henricus. 4. H.T.C.C. II. Mogen wij eindigen met U, kapitein Somer, te danken voor hetgeen U in de afgeloopen jaren voor onze vereeniging hebt gedaan en een welkom toe te roepen aan kapitein de Bruïne, die wel zoo vriendelijk zijt geweest het beschermheerschap van Henricus op U te nemen. HET BESTUUR.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1936 | | pagina 106