BOLERO. Snel ging de dag in den nacht over. De schemering was maar van zeer korten duur. Aan den helderen Afrikaanschen hemel kregen de eerst nog bleeke sterren steeds meer glans, tot ze eindelijk fonkelden gelijk kleine brillianten. Als een schitterende groote steen in een kostbaar diadeem prijkte de bijna voile maan aan het uitspansel. Het landschap verloor zijn helle kleuren, die het bij dag had en snel trokken overal schaduwen over de heuvels en de oase. Alle omtrekken vervaagden, alle lijnen vloeiden on merkbaar in elkaar over. Tusschen de kale heuvels door trok langzaam een karavaan. Eentonig liepen de kameelen hun telgang, terwijl hun be rijders harmonisch op de groote ruggen meewiegden. Lang zaam als een groote slang slingerde deze, naar rust ver langende stoet zich tusschen de hoogten naar het einddoel van dien dag, de oase. Het was, alsof de weinige palmen door de lichte avondwind de karavaan een welkom toe wuifden. Tusschen de kale stammen stonden enkele uit leem opgetrokken hutten, eenzaam en armoedig. Bij een bron, waarin de sterren zich helder weerspiegelden, stonden eenige vrouwen te praten, de hooge waterkruiken""op het hoofd. Op het geluid van de naderende karavaan staakten zij het gesprek en wendden zich naar de zijde, vanwaar de stoet zich deed hooren. Toen deze van achter den laatsten heuvel zichtbaar werd, gingen er eenigg uitroepen van ver bazing op uit de kring der vrouwen, die zich daarop naar hun hutten spoedden om de late komst te melden. Al dade lijk kwamen de kinderen en de oudere mannen uit de hutten te voorschijn en siaakten kreten van verrassing. Immers ze verwachtten de karavaan nog lang niet terug. Het doel, waar mee de bewoners van de oase waren uitgetrokken was dus eerder bereikt dan men had verwacht. Er heerschte nu dan ook groote vreugde onder de achtergeblevenen en ze haastten zich, de stoet te verwelkomen. Deze had inmiddels de nederzetting bereikt en begaf zich naar de bron. Er klonken bevelen, die de kameelen sloom deden liggen; snel werden de lastdieren afgeladen en de 112

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1936 | | pagina 126