wil ik niet, ik wou wat zeggen. Maar wat wou ik ook weer zeggen en Rrrrang. Ik schrik me dood. Mijn rechterarm! Wat is dat? Mijn rech terarm is zoo licht; ik ben wat kwijt; ik ben niet meer com pleet en ik mis mijn valies! Zijn ze nu heelemaal beI! Dat is mijn valies. Daar zitten mijn kleeren in en mijn wasch- gerei en mijn „jongstejaars-aanteekeningen." Ik spring door de haag heen en ren achter het valies aan. Maar neen, dat mag niet, dat kan niet, dat is niet in overeenstemming met mijn houding, het is geen voorbeeld, het is niet waar dig. En dus stop ik; nu schrijd ik achter mijn valiesje aan, de trap op en de gang door. Waar gaan we nu naar toe? Waarom brengen ze mijn valies in de cantine? Bij het tafeltje aan het raam vlak bij de deur wachten ze op mij. Plechtig klinkt het uit hun beider monden: Dit is uw tafel fje." O," zeg ik, „o ja, dat is waar eh Scheur niet! eh ja, dit is mijn tafeltje o ja, wat staat er boven de buitenpoort?!!" ,,Zoo, weet je dat niet?! Wat doe je hier dan eigenlijk? En wat heb ik aan dat valies bij mijn tafeltje, stommerds? Op mijn hok brengen, stomme ezels!" ,,Hè, hè, dat is gelukt! Ze pakken mijn valies en loopen verder, ik volg nonchalant. Daar gaan ze, of nee, dat zijn andere kerels, met andere valiezen. Waar zijn mijn man netjes" naar toe? Ach, dat is aardig, andere onbekenden wijzen mij den weg. Keurig houden ze die deur open. Ik stap iets sneller om over den drempel te komen. Daar gaat een tweede deur open. Goed zoo! Ik zal ze helpen door nog iets sneller te loopen, dan hoeven ze niet zoo lang die deur voor mij vast te houden. Daar gaat een derde deur open! Nu net doen of ik haast heb: even een huppelsprongetje. Zouden ze precies weten hoe ik loopen moet om mijn valies terug te krijgen? Ja, waarachtig, want daar wordt alweer een deur open gehouden. Ik doe sportief een sprong over den drempel, maar voordat ik in den gewonen pas overga, hou den onbekenden daar voor meeen deur open! Nu draaf ik maar, en knik minzaam. In de verte zie ik een dichte 122

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1936 | | pagina 136