91 Tevens mocht 'het v. Oyen gelukken het Academie-record Hink-stap- sprong te verbeteren en te brengen op 12.53 m. Het oude record stond op naam van H. M. Maurenbrecher en bedroeg 12.43 m. Tenslotte wisten Van Oyen en Van Ardenne zich respectievelijk als No. 6 en No. 7 te plaatsen in den Nationalen Tienkamp, die gehou den werd te Amsterdam op 4 en 5 September in het Olympisch Stadion. Deze prestaties mogen zeker als fraai beschouwd worden, gezien het feit, dat beiden gedurende de voorafgaande maand niet over het materiaal beschikten, waarmede getraind moest worden. Laat ons eindigen met de hoop, dat in het komende jaar wederom successen mogen worden geboekt en weer eens een overwinning kan worden behaald op het sterke P.S.V. AFDEELING SCHERMEN. Het jaar 1936 '37 bracht ons naast vele successen ook meerdere decepties. Ondanks het feit dat onze beste schermers de Academie verlaten hadden, bleken wij toch sterk genoeg om onze reputatie te handhaven. Het jongste jaar bracht weliswaar weinig nieuwe krach ten naar voren, maar dit bleek niet in staat de prestaties merkbaar te beïnvloeden. Voor ons openden de wedstrijden van den M.S.S.B. het scherm- seizoen. Alvorens echter de wedstrijden te verslaan, willen wij op deze plaats memoreeren, dat de S.m.i. Van Krimpen te Brussel werd gedeco reerd met het Belgisch Militair Kruis der 1ste klasse. Onze geluk- wenschen, majoor! De wedstrijden, die plaats hadden van 21-23 Dec. '36, in de schermzaal Gaillard-Jorissen te 's-Gravenhage, hadden een zeer geanimeerd verloop. De adelborsten, die ook dit jaar weer sterk uit kwamen, wisten menig succes te boeken. De eerste dag bracht ons de équipe-wedstrijden op sabel. Onze équipes wisten zich te plaatsen als 1 en 3. 1. K.M.A. I: Verbruggen, Statius Muller, Pufkus. 2. K.I.M. I. 3. K.M.A. II: Mathus, Thomson, Reep. Jammer was het, dat K.M.A. I en II elkaar reeds in het begin ont moetten, anders was het resultaat ongetwijfeld nog beter geweest. De tweede dag bracht de volgende resultaten: Personeel floret: 1v. Pelt; 4. Pufkus; 5. Reep. Personeel degen: 4. Statius Muller; 5. Reep.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 105