2 5 Juni: Het 40-jarige bestaan van den K.O.S. werd dit jaar met een buiten gewoon luisterrijk wapenfeest herdacht. Niet alleen was dit een gevolg van het geanimeerde verloop, maar ook door het deelnemen van sterke buitenlandsche équipes, die over het algemeen zeer goed en hoogstaand schermen te zien, en te ge nieten, gaven. Het geheel had, vooral ook door al de buitenlandsche uniformen Hongaarsche, Duitsche, Fransche, enz. een zeker cachet. Wat betreft de wedstrijden, het volgende: 2 Juni had de personeele wedstrijd op degen plaats. Jammer genoeg konden van de adelbor sten nagenoeg het geheele oudste en tweede jaar en van de cadetten het oudste jaar niet op deze wedstrijden uitkomen, wegens varen of officiersexamen. De krachtsverhouding cadettenadelborsten was daardoor onzuiver. Vooral de adelborsten waren zwaar gehandicapt! Uitslag: 1. v. Pelt. 2. Reep. 5. Berghuis. 6. SnelI Er dient nog vermeld te worden, dat Reep en Pufkus het voorrecht genoten uitgenoodigd te worden tot het geven van een eere-partij gedurende het gala-bal in het kasteel OudAA/assenaar op 30 Juni. Van de zijde der officieren bestond een zeer groote belangstelling, evenals van die der adelborsten, doch slechts enkele cadetten waren aanwezig. Na een partij op degen tusschen kapitein Driebergen en kapitein Van den Brandeler, kwamen de jonkers aan de beurt. Het werd een goede, snelle partij, waarbij de Hongaarsche chef d'équipe als hoofdsecondant optrad. Als secondanten traden o.a. op Luitenant Kovacs (Hongaarsch- en Wereldkampioen op sabel) en Luitenant Graaf Dumonceau de Ber- gendael, eveneens een zeer bekend internationaal schermer. 4 Juni: Personeel Sabel: 1. Pufkus. 2. Thomson. 3. Vermeyden (adelb.). 4. Diemont. 5. v. d. Meer. 6. Eibers (adelb.). 7. De Neve. 8. Reep. Zoowel op degen als op sabel, bleken de cadetten gedecideerd sterker dan de adelborsten. Dat belooft veel voor het komende jaar! Ditmaal kreeg Reep als best geplaatste op beide wapens de zilveren K.I.M.-medaille. 95

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 109