103 JAARVERSLAG. De taak een jaarverslag van de roeivereeniging „Dudok van Heel over 1936 '37 te schrijven is een zeer aangename. Niet dat de roeivereeniging vele lauweren geoogst heeft, doch dit jaar werd een goede grondslag gelegd voor vele roeiers. Dit resultaat is voornamelijk te danken aan Dr. C. J. A. van Iterson, den zeer bekwamen en onvermoeibaren coach, wiens enthousiasme de roeiers tot serieuze training bracht. Uit trainingsoverwegingen werd besloten dit jaar niet deel te nemen aan de Head of the River- race. De jaarlijks te verroeien wedstrijd Cadetten-Adelborsten (over naadsche vier) had dit jaar voor het eerst op het Mark-kanaal nabij Terheyden plaats. De Dudok van Heel-beker werd hierbij door de adelborsten gewonnen. De wedstrijd zelf was er één met een een tonig karakter. Kort na den start hadden de adelborsten reeds een lengte voorsprong, welke zij tegen 'het einde nog wisten te ver- grooten. De winnaars kwamen uit met de volgende ploeg: van Sorge (st.), van As (si.), Wolters, van Rees, Sillevis (bg.). De Cadetten ploeg bestond uit: de Veer (st.), Brouwer G. (slvan Oyen, van Iterson, Müller (bg.). Verder werden op dezen wedstrijd nog eenige scherts nummers vermeid, die in combinatie met het mooie weer en een gehuurd „pierement", voor een zeer goede stemming zorgden. Óp de Hollandia-wedstrijden kwam de roeivereeniging „Dudok van Heel" uit met de volgende ploegen, die buiten mededinging mee- roeiden Overnaadsche vier: de Veer (st.), Lt. Schoolland (sl.), van Oyen, van Iterson, Müller (bg.). Overnaadsche Twee: Poerbo Soem'itro (st.), Lt. Schoolland (sl.), van Oyen (bg.). Dé beide ploegen vielen op door de spirit waarmee geroeid werd. Deze spirit kenmerkt den enthousiasten geest, welke onder de roeiers heerscht. Moge dit enthousiame in het komende jaar be kroond worden door vele overwinningen. HET BESTUUR.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 117