JAARVERSLAG. Met de uitbreiding van het aantal cadetten, mocht ook de C.C.V. zich verheugen in een sterk toenemend ledenaantal. In verband hiermede gelukte het aan het bestuur eenige sprekers bereid te vinden een bijeenkomst te leiden, waarvoor, ook bij niet-leden, groote belangstelling bestond. Ook het komende jaar kunnen we met gezond optimisme tegemoet zien. Een overzicht van ons werk willen we neerleggen in de vermelding van de door ons georganiseerde avonden. Begin November: algemeene begroetingsavond geleid door onzen beschermheer. Half December hield onze voorzitter als Kerstwijding een voordracht over „Het licht van Kerstmis in de hedendaagsche duisternis." Begin februari werd een lezing gehouden door den Weleerwaar den Heer Ds. P. G. de Vey Mestdagh uit Rotterdam, getiteld: „Oude en nieuwe dingen uit het Oosten, speciaal Egypte en Palestina." In Maart hadden wij in ons midden den Majoor der Kustartillerie, A. van der Waag, die het onderwerp Dienen" besprak. Onze laatste vergadering, begin Mei, werd geleid door den Hoog welgeboren Heer F. C. C. Baron van Tuyll van Serooskerken, spre kende over het werk der Christen-Officieren, terwijl hij tevens bij ons een Deenschen- en een Engelschen officier introduceerde, die ook uit hun leven als Christen-officier eenige scherp teekenende voorvallen, als zoodanig beleefd, wisten te vertellen. En het was wel deze avond, die een buitengewoon slot vormde van ons vereenigingsjaar 1936—'37 en ons, met een opnieuw uitgebreid ledenaantal, het nieuwe vereenigingsjaar met goeden moed doet tegemoet zien. HET BESTUUR. 108

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 122