JAARVERSLAG. Het in September aangekomen jongste jaar gaf begin November een uitvoering, technisch bijgestaan door „Stikum". Over 'het algemeen was deze uitvoering niet bijster geslaagd. Veel ondernemingsgeest en eigen initiatief werd er niet betoond; eigen denkbeelden had men blijkbaar niet, zoodat deze avond uitliep op een verveling van de gasten, bestaande uit de kapiteins Fortanier en Van Dijk, luitenant Luchsinger, benevens het oudste- en het tweede jaar. Veel beter en geslaagder was de uitvoering, die Stikum gaf ter eere van het Assaut 1937. Nadat de Senaat het bestuur van Stikum om haar medewerking had: verzocht, werd onder de uitnemende regie van den Generaab majoor b.d. der -infanterie, Mathol de Jong, het stuk „In den mist" opgevoerd. Onder de energieke leiding van den Generaal en met hulp der dames Pool, Op den Camp, Reimers en Broers werd het tooneel- stuk een waar succes. Verder verleende Stikum nog haar medewerking aan het doen slagen van een N.J.V.-avond, waarbij onze voorzitter Mennes de moeilijke taak van regisseur op zich had' genomen, hetwelk hem evenwel goed afging. Opgevoerd werd „Het Schippertje". Tenslotte moeten wij nog vermelden, dat de kapitein van Dijk wegens overplaatsing naar Den Haag zijn functie als beschermheer moest neerleggen. Wij verliezen in den kapitein van Dijk een be schermheer, die ons altijd, ook in de moeilijkste omstandigheden, met raad en daad terzijde stond. Wij vonden den luitenant De Vries echter bereid de functie van beschermheer op zich te nemen. Wij eindigen met het uitspreken van den wensch, dat het den kapi tein van Dijk in zijn verdere loopbaan even goed en voorspoedig moge gaan als in de jaren, doorgebracht op de Academie. HET BESTUUR. 113

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 127