VOORWOORD. Niet all een, en ook niet in de eerste plaats, zijn wij het Corps Cadetten dank verschuldigd. Om te beginnen zij den Gou verneur der K.M.A., Kolonel H. C. G. Baron van Lawick, onze erkentelijkheid betuigd voor de medewerking, verleend bij het tot stand komen van dit geschrift en tevens voor het geven van verschillende wenken, die voor ons van belang waren. Verder gaat onze dank in het bijzonder uit naar onze adviseurs, Professor Le Heux en Kapitein Dr. Somer, benevens naar Overste De Ridder, die zooals steeds ons weer met raad en daad terzijde stonden, eerstgenoem- den bij de samenstelling, laatstgenoemde bij de technische verzorging van den Almanak. Wees het voorwoord in den voorganger van dezen Almanak op een vooruitgang in de belangstelling en medewerking van het Corps Cadetten, thans kan die optimistische toon in nog sterkere mate tot uiting worden gebracht. Wij hebben dan ook de taak van onze voorgangers met vol doening en opgewektheid kunnen voortzetten. Waren de inzendingen vele, op allerlei gebied, helaas dwong plaats gebrek ons, enkele scheppende geesten te moeten teleur stellen. Doch wij hopen, dat zij onzen opvolgers denzelfden steun zullen geven als wij mochten ondervinden. Door de opname van eenige historische en belangwekkende beschrijvingen van onze Academie, bewerkt door den Kapitein-Adjudant W. A. Almekinders, wien wij daarvoor gaarne onzen dank betuigen, heeft deze uitgave aan om vang, en naar wij hopen ook aan belangrijkheid, gewonnen. Hoewel het bezoek van de oud-cadetten van 1887 niet direct het huidige corpsleven betreft, meenden wij goed te doen aan dat bezoek een belangrijke plaats te geven, wegens het voorbeeld, dat daarmede aan den tegenwoor- digen cadet wordt gegeven. 4

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 14