naar Breda en opgenomen in het gebouw van de K. M. A., terwijl de Gouverneur der K. M. A. tevens werd belast met het commando over den Hoofdcursus. Gedeeltelijk werd door cadetten en leerlingen H.C. gezamenlijk les ontvangen, terwijl de leerlingen van den H.C. onder dezelfde omstan digheden, echter met behoud van eigen uniform, werden gevoed en gehuisvest, terwijl voortaan de bepalingen voor de cadetten ook toepasselijk werden op de leerlingen van den H.C. 1 October 1924 kwamen de van dq Cadettenschool niet ge slaagde cadetten in onderhoud bij de K. M. A., terwijl zij de lessen volgden van de 5e klasse der Rijks H.B.S. te Breda. In hetzelfde jaar kwamen de leerlingen van den cursus, de vóór-opleiding van den Hoofdcursus, eveneens in onderhoud bij de K. M. A. Aangezien geen nieuwe leerlingen meer tot deze inrichtin gen werden toegelaten, hield het eigenlijke bestaan van de Cadettenschool 1 October 1925, dat van den Cursus 1 Oc tober 1926 op, terwijl tengevolge hiervan in Augustus 1928 de laatste leerlingen van den Hoofdcursus examen deden voor tweede-luitenant. Dit feit werd op zeer plechtige wijze door den Gouverneur van de K. M. A., tevens Directeur van den Hoofdcursus, herdacht. Tot 1 October 1937 heeft de K. M. A. in totaal ongeveer 7000 officieren afgeleverd, verdeeld over het leger hier te lande en over dat in de overzeesche gebieden van het Rijk. Met ingang van het leerjaar 19371938 werd een aanvang gemaakt met het onderwijs aan de cadetten, bestemd voor het Koninklijk Nederlandsch-Indische Leger, zooveel moge lijk te scheiden van dat, gegeven aan die, bestemd voor de Koninklijke Landmacht. Eerst in 1939 zal deze scheiding volledig kunnen zijn door gevoerd. Tevens werd een 2e compagnie-cadetten gevormd, uitslui tend bestaande uit officieren en onderofficieren van, en cadetten, bestemd voor het Kon. Ned.-Indische Leger. Academiemedaille De voorzijde van deze medaille stelt voor het Zuidfront der 139

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 153