REÜNIE DER PROMOTIE 1902 K.M. A. Daden zeggen meer dan woorden: de bijgevoegde repro ducties toonen aan, dat de banden van kameraadschap, op de K. M. A. gelegd, blijvend kunnen zijn voor heel een vol gend leven. Het is met die kameraadschap als met goeden wijn: op den duur wordt ze beter. In het eerste jaar is er veel, wat wrang en zuur is, maar de dikwijls zeer uiteenloopende bestand- deelen moeten zich wel naar elkaar leeren schikken. Als dan op den laatsten, gezamenlijk doorgebrachten Academiedag het ,,bonsoir mes amis, bonsoir!" wordt gezongen, is er kans, dat een echo klinkt na 25, 30 en meer jaren steeds zwak ker, helaas! want de gelederen dunnen. In 1937 hadden, voor zoover bekend, bijeenkomsten plaats van de cadetten der promoties 1887, 1889 en 1902. De reproducties hebben betrekking op deze laatste réunie. Zij werd gehouden op Zaterdag 9 October in den Haag van de 59 oud-cadetten, wier adres bekend was en die in Europa vertoefden, waren er 28 aanwezig. Het feit werd herdacht, dat men in Juli 1937, 35 jaar officier was geweest; velen herdachten tevens, dat zij in September 40 jaar geleden als leerling van de Cadettenschool te Alkmaar in militairen dienst waren getreden. Om deze reden waren ook zij genoo- digd, die 40 jaar geleden met de promotiegenooten van 1902 in dienst waren gekomen. Het gebouw op het menu links bovenaan is de vroegere Cadettenschool te Alkmaar, thans ziekenhuis. Een der gevel spitsen droeg een steenen uil, symbool der wijsheid, door bezorgde jonkers soms bekleed met een cadetten-mouwvest. Deze uil, vermoedelijk eveneens door kameraadschap gedre ven, is de laatste C. S.-cadetten in 1925 gevolgd naar Breda, waar hij thans op een grasveld peinzend het front van de Academie beschouwt. Wat op deze réunie gezegd werd omtrent kameraadschap, traditie en Academieherinneringen, kan de belangstellende lezer naslaan in het Octobernummer van ,,Ons Leger", jaar- 162

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 176