pasjes en. pats! marcheert het voorste rot in het nieuwe front aan; na elkaar klatschen de rotten de bocht om; iedere seconde een volgend. Na een uur komen we in een school. Koek, krentenbrood en kandij. Rusten, hangen, bridgen, rooken, eten. De adelborsten komen. Kennis maken. Afmarcheeren. Drukke straten, vlaggen, wimpels, groen, oranjeappels, zon neschijn. Toeschouwers zoeken lachend hun plaatsen, muziek, reporters, regimenten. We paradeeren langs de oogen van de soldaten, die dit toch ook wel indrukwekkend vinden. Sectie - halt". standbeelden. Met drieën volgen! We krijgen tijd om tenue en lichaam te verzorgen. De plaatsen worden aangewezen. Ook de adelborsten zijn in het stadhuis aangekomen. Hofdignitarissen in rood en wit, blauw, goud, satijn en flu weel. De Burgemeester met steek en ambtsketen. Officieren met pluim en gibernes, sjerpen en decoraties. De stoet is in aantocht. Buiten schallen de hoorns, slaan de tamboers. Presenteert. geweer!" Sabels, bajonetten, kolven. Statig golft het Wilhelmus" over helmen en vederbossen. Cadetten en adelborsten salueeren. De stoet komt aan De Prinses en de Prins stijgen uit, betreden het stadhuis. De Pr ins maakt halt, correct de hakken tegen elkaar. Hij is Hare Koninklijke Hoogheid behulpzaam, doet weer eenige schre den en wéér die hakken tegen elkaar. Dan treden Zij met Hare Majesteit de Koningin, Prinses Armgard en getuigen de zaal binnen. De bruidsmeisjes dra gen den sleep. We hooren de rede van den Burgemeester, de woorden van den dominee. De Prinses en de Prins verlaten de trouwzaal; voorafgegaan door een hoogwaardigheidsbekleeder schrijden Zij lang zaam door de gang, tusschen salueerende cadetten en adel borsten door, wij groeien strekken ons uit. Onze handen tintelen, maar we salueeren. 175

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 189