45 k.m.; de kepi's dreigen al af t§ waaien en een goedkeu rend gebrom klinkt uit den kattebak na al die lachstuipen van zooeven. Zonder ongelukken bereikt men de Dordtsche pont en zelfs Rotterdam. Maar, o schrik, de kar rijdt door een stoplicht heen en een dienaar Hermandad's snelt toe. ,,Uw rijbewijs, meneer?" ,,Heb ik niet, agent!" ,,Dat kost U een bekeuring". Maar met den moed der wanhoop duwt de getergde Jonker hem een papiertje van de militaire politie onder den neus en de agent stopt zijn bonboekje onverrich- terzake weer in zijn zak. Voorwaarts maar weer. Waar Rotte en Schie tezamen vloeien en Delft rijst van ver. plof, benzine op. Pomp eenige kilometers verder; lachende gezichten van voorbij gangers. Een Jonker houdt een jochie te fiets aan en bestijgt het stalen ros zonder belastingplaatje, maar met een stapel dekens op den bagagedrager, om een half uur later terug te keeren met een Essolube-blik. Benzine bijgieten en weer draaien aan den koffiemolen. Ik vertik het, zegt de motor, doe 't zelf maar. Dus stijgen drie Jonkers uit en duwen de kar, in 't zwart, en badende in zweet en Julizon, over den rijksstraatweg tot de motor weer aanslaat. Hoera, we gaan weer. Bij de Hoornbrug moet men wachten in de file. Meneer", roept een jochie, ,,er druipt water uit Uw auto." Radiator gebarsten; belangrijk; doorrijden. Den Haag wordt doorgesneld als gold het een course. Het water kookt en een statige stoompluim golft uit den radiator. Bij Metropole theater vertikt de motor het weer. Een kellner verschijnt ten tooneele en helpt in den nood, met een karaf water op een presenteerblad. De laatste hindernis is overwonnen, denkt ge? Mis hoor! Den volgenden avond ging het gezelschap per trein terug. De motor had den geest gegeven, om door het viertal diep betreurd te worden in de loopgraven van Gilze- Rijen. BOBBY. 198

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 212