EEN AFSCHEIDSWOORD AAN DE VERTROKKEN OFFICIEREN EN BURGERLEERAREN. De vlottende bevolking van Kilacadmon ziet telkenjare, met het luidruchtig vertrek van het oudste studiejaar, tevens een aantal docenten, zij het op minder rumoerige wijze, verdwijnen, die om verschillende redenen het onderwijs vaarwel zeggen. Temidden der vele nieuwelingen missen wij bij den aanvang van den cursus steeds eenige vertrouwde gezichten. Dit jaar keerden een achttal opvoeders van het toekomstige officierskorps niet terug. Door pensionneering moest de K.M.A. afscheid nemen van Majoor Voskuil, wien wij hier als één der oudste leeraren aan onze inrich ting van harte een rustigen levensavond toewenschen na een wel besteed leven. Kapitein Sicherer verliet eveneens den dienst; zijn langdurige werk zaamheid aan de K.M.A.vooral in het belang der lichamelijke op voeding, moge hier met erkentelijkheid worden vermeld. De kapiteins Ir. van der Trappen en Van Dijk zullen hun artilleristische kennis in den vervolge op andere plaatsen productief maken, terwijl kapitein Van Waegeningh het leeraarsambt verwisselde voor de practijk in het rijk der mineurs. Kapitein-paardenarts Sigling werd overgeplaatst, leeraar Ir. Ravenek verkreeg op verzoek eervol ontslag, terwijl ten slotte kapitein Vogel sang in Indië de practische administratie weder ging beoefenen. Aan allen moge de dank van het Corps worden overgebracht voor hetgeen zij op verschillend gebied, zoowel als leeraar, klasseleider of als beschermheer van vereenigingen in den loop der jaren voor de K.M.A. geweest zijn. Het pad der vertrokkenen ging in verschillende richtingen; moge echter hun herinnering aan de aloude Academie voor allen een gelijke zijn, namelijk een aangename. Wij wenschen hen, met hun gezinnen, voor de toekomst alle goeds toe. DE REDACTIE, 19

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 29