83 18 October 20 October 23 October 25 October 30 October 1 November 5 November 16 November 22 November 24 November De kermis neemt een aanvang. Vrij van Eigen Oefening. Het electrisch auto bedrijf maakt een hausse meel Verbroedering tusschen het Jonkerdom en de Bredasche ,,schoonen" in de Rups. Velen maken model-aanslagen en schieten zich een kiek. De nieuw-aangekomenen praten amicaal met het o.j. over de kermisgeneugten. Einde van de kermis. Met behulp van Stikum trachten de nieuw-aan- gekomen cadetten, die over enkele uren Corps lid zullen worden, het oudste en tweede jaar te vermaken. Slechts Soejarso wist eenige minuten stilte te bewerkstelligen. Waar tirailleurfluitjes al niet goed voor zijn! De Gouverneur, luitenant-kolonel H. C. G. Baron van Lawick, wordt benoemd tot kolonel. De leider van groep I.T.A.V., kapitein G. J. A. van der Heem, bevorderd tot majoor. De 1e luitenant C. C. Kannemans maakt even eens promotie. De eerste Corpsvergadering waaraan alle cadet ten deelnemen. Meulders zet tot groote hilariteit van het J.J. zijn serie voort. Het J.J. is de maand October al geheel ver geten en wordt vermaand. De 1e luitenant G. A. v. Kooten verwisselt 6 R.l. met K.M.A. Zie ginds komt de Stoomboot" langs de Bat terij. Enkele bezoekers vonden het kanon wel erg hard klinken. De K.M.A. viert haar 108-jarig bestaan. Het geheele Corps gewapend aangetreden op het voorplein. De cadet-sergeant van Aarem en onze bekende Jaap Vossenbelt krijgen de Academie-medaille. Het Corps Cadetten défileert voor burgerlijke en militaire autoriteiten. 's Avonds uitgebreid diner. Wijnestafette.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 97