84 26 November Groote repetitie van het historisch spel. De regisseur verklaart „Gatsalmerante" voor een echt Spaanschen vloek. 7 December St. Nicolaasfeest. Ten Bosch in zijn glansrol. Mennes hikt den Sint een „goeden avond" toe. 11 December Luining, Doucet en Strijers gaan naar onze zee collega's, om aldaar bij het Assaut het Corps Cadetten te vertegenwoordigen. 12, 13 December Moerdijkfeesten. Jonkers doen Geuzen en Span jaarden herleven. Gecostumeerde bestorming van Concordia. 24 December 4 Januari Kerststilte op de Academie. 29 December Kapitein Sicherer verlaat ons. 4 Januari Terugkeer Kerstverlof. Allerlei S.S. doen de ron de over het betrekken van de eerewacht. 7 Januari Het cadettencorps naar Den Haag. Huisvesting in nauwe schoolbanken. Het Corps vormt de eerewacht voor het Stad huis; een gedeelte betrekt in het zwart de eere- posten binnen het stadhuis ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Onvergetelijke oogenblikken! 7, 8 en 9 Februari Carnaval. Concordia siddert op haar grondves ten. Waschbak rekening 36 man. 13 Februari Studievoorrechten en Ei. Oe. bekend. 23 Februari De kapitein-waarnemer P. J. de Broekert houdt een lezing voor het 2e en 3e studiejaar. 28 Februari Men praat over Assaut. Enkelen loopen met schrijfmateriaal naar de ,,inteekenlijst voor aan- geleunden". 5 Maart Voorbereiding van het Assaut. De technici en decorateurs onder ons futpeeën o.l.v. Doucet. 6 Maart Assaut. Zwaar gewapende jonkers knokken on der kanongebulder voor de oogen van hunne Dulcinea's. 's Avonds gala-avond met medewerking van de Cadetten-Band.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1937 | | pagina 98