88 AFDEELING ZWEMMEN. Het seizoen 1937 '38 gaf een sterk in aantal toegenomen corps te zien. Zooals te verwachten was, leverde deze sterke uitbreiding ook het n'oodige aantal zwemmers op, waaronder eenige prima krachten voor het pol'oteam. Helaas zijn onvoorziene omstandigheden er de oorzaak van ge weest, dat in het afgeloopen jaar niet die successen werden ge boekt, waarop aanvankelijk gerekend werd. Evenals de vorige jaren vormde het late zwemuur opnieuw een han dicap voor de enthousiast ingezette training. Toch stelden de resul taten van de winterpolocompetitie van den Noord-Brabantschen- Zwembond ons niet teleur. De Baronie, onze voornaamste rivale, werd geklopt. Het door ziekte van spelers verzwakte eerste zeven tal verloor van Njord. Zoodoende zagen wij ons het kampioenschap van het Zuiden ditmaal, zij het dan op het nippertje, ontgaan. Eindstand Winterpolocompetitie 1938. gesp. gew. gel. verl p. doelp. De Baronie 5 4 0 1 8 20 -3 De Cadetten 5 4 0 1 8 20-5 Njord 5 3 0 2 6 5-5 R.E.S. 5 1 1 3 3 7-13 O vera 5 1 0 4 2 7-13 Surae 5 0 1 4 1 4-15 Drie spelers van het eerste elftal met name van Aarem A. H., Helle en Witjens werden gekozen in het Bredasche zevental voor een wedstrijd tegen Eindhoven. Dat deze wedstrijd met een daverende 4 1 overwinning eindigde, zal niet geheel buiten hun schuld geweest zijn. Het uitkomen in de zomercompetitie was, evenals het uitkomen op baanwedstrijden, door de examens en detacheeringen niet mogelijk. Wel werd ook dit jaar weer deelgen'omen aan de estafettenummers: 3 x 50 m. wisselslag en 5 x 50 m. vrije slag, van de militaire zwem wedstrijden op 31 Augustus te Nijmegen. De uitgeloofde wissel bekers werden voor de derde maal in successie gewonnen, en zijn daarmede definitief in ons bezit gekomen. Hoewel met het vorige oudste jaar ons vele goede krachten verlaten hebben, kunnen wij het komende jaar, mits er met vold'oende animo getraind wordt, met vertrouwen tegemoet zien. Een oefenwedstrijd tegen de Baronie, welke door ons met 5 0 gewonnen werd, recht vaardigt dit ten volle. Dat dit een aansporing moge zijn om ondanks altijd wel 'optredende moeilijkheden enthousiast te blijven trainen! HET BESTUUR.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 104