90 ELFTAL-COMMISSIE: L. W. van Oyen, voorzitter. R. A. M. E. Engels, lid. C. A. de Vries, lid. H. R. Mac Gillavry, lid. LEDEN: Alle Cadetten. JAARVERSLAG C.V.V. „VELOCITAS". Dank zij de uitbreiding van het corps en het weer ter beschikking stellen van het achterterrein, hebben wij in het afgeloopen jaar weer de symptomen van een zekere opbloei kunnen bespeuren. Waren het de laatste twee jaren alleen hockeyers en athleten die ons achterterrein bevolkten, in het afgeloopen jaar hebben wij het verblijdende verschijnsel weer kunnen constateeren, dat tusschen en na den middag vrij geregeld een balletje getrapt werd. Opmerkelijk is het wel, dat dit grootendeels geschiedde door menschen, die nog niet in aanmerking kwamen voor het Velocitas-elftal. Dit opbloeiende enthousiasme stemt tot verheuging en geeft hoop voor de toekomst. De resultaten, die dit jaar verkregen werden, zijn alleszins bevredi gend, slechts één nederlaag tegen N.A.C., één punt verschil en dat met een zwaar gehavend elftal. Van de plaatselijke vereenigingen noemen we, behalve N.A.C. o.a. de S.R.O.I., die tweemaal met een nederlaag naar huis gestuurd werd en het elftal van Bredasche Ambtenaren, dat een zelfde lot onderging. Met de Cadetten-Adelborstenwedstrijden in het Stadion te Amster dam werd de, voor de Cadetten z'oo succesvolle dag besloten met een voetbalwedstrijd, die ook in een overwinning eindigde. De uitslag gaf de verhouding niet goed weer. Slechts sporadisch kwam de bal op onze helft, waar de backs en de keeper de enkele doorbraken verwerkten. Tegen ,,Berenstein" uit Den Haag werd op ons terrein een heel aar dige en vlotte wedstrijd gespeeld, verreweg de beste van het af geloopen jaar. Onze geheele ploeg gaf zich v'olkomen en mocht dan ook het ge noegen van een verdiende overwinning smaken. Ook interne wed strijden werden meermalen gespeeld. Bij de feestelijkheden ter ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 106