CADETTEN STUDIE CLUB. JAARVERSLAG 1937-1938. De Cadetten Studie Club heeft momenteel haar tweede levensjaar voltooid. Echter moet erkend worden, dat de resultaten nog niet groot zijn geweest. Tengevolge van vele moeilijkheden kon er slechts één lezing gehouden worden en wel door Prof. Mr. C. W. de Vries. Deze heeft op zeer boeiende en geestige wijze de problemen be handeld, zooals zij zich heden ten dage in ons werelddeel op politiek gebied voordoen. Zooals gezegd, kon het echter slechts bij deze lezing blijven. Ver schillende bezwaren van het tot dusver gevolgde systeem hebben zich n.l. doen kennen. Zoo bleek het vaak zeer moeilijk om een avond vast te stellen, waarop het grootste gedeelte der leden in staat was, de te houden voordracht bij te wonen. Voorts is het geen gemakkelijke taak gebleken om den leden steeds een bevredigend aantal voordrachten over hen interesseerende on derwerpen te bieden. Ten slotte heeft de ervaring nog geleerd, dat op deze wijze het door de Cadetten Studie Club gestelde doel niet bereikt wordt, n.l. het openen van de mogelijkheid voor de leden om naast hetgeen wij hooren op de Koninklijke Militaire Academie ook kennis te nemen van problemen, die daar niet worden behandeld. Na gepleegd overleg met den beschermheer is dan ook op een al- gemeene ledenvergadering tot een statutenwijziging besloten, ten einde de diverse bezwaren te ondervangen. In de zomermaanden zal hiertoe het noodige verricht worden, zoodat de Cadetten Studie Club het v'olgende cursusjaar in haar nieuwe gedaante zal kunnen optreden. Tenslotte willen wij dit jaarverslag niet beëindigen, alvorens onzen dank uit te spreken voor de steun, die het bestuur van den bescherm heer in het afgeloopen jaar mocht ondervinden. Een woord van afscheid is hier ook zeker op zijn plaats, gezien het aanstaande vertrek van den kapitein Spoor naar Nederlandsch-lndië. Het bestuur wenscht hierbij den beschermheer een goede reis en een aangenaam verblijf op Indischen bodem toe. HET BESTUUR. 104

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 120