JAARVERSLAG. 106 De traditioneele inauguratie-avond was ook in 1937 geen kunstzin nige opvoering, zoodat voor „Stikum" de sch'oone taak was weg gelegd, in het komende studiejaar de sluimerende krachten te scholen. Hierin bleek het bestuur te zijn geslaagd, want op het Assaut kwam ,,Stikum" op het tooneel met een opvoering, die zeer wel slaagde. Dit was in eerste instantie te danken aan de eminente regie en leiding van den Generaal-majoor der infanterie b. d. Mathol de Jong. die zich voor de z'ooveelste maal bereid verklaard had, Stikum in de lauwerkransen te doen verzinken. Mooier geschenk hadden de werkende leden hun vereeniging bij het 40-jarig bestaan niet kunnen geven. De Gouverneur wenschte de vereeniging op het podium van harte geluk met haar jubileum en reikte aan mej. S. Pool en aan den Generaal-majoor Mathol de Jong de Academiemedaille uit, voor de vele diensten, die zij Stikum" hebben bewezen. Deze geste ont lokte een instemmend applaus aan het publiek. Hier moge nog vermeld worden, dat de dames Th. Reijmers, M. Swart en H. Sigling in niet geringe mate hebben bijgedragen tot het doen slagen van de opvoering. In verband met drukke werkzaamheden legde de eerste-luitenant D. C. de Vries zijn functie als beschermheer neer en we vonden een nieuwen beschermheer in den oud-voorzitter van Stikum, den eerste-luitenant Callenbach. Wij danken den ouden beschermheer voor alles, wat hij voor ons gedaan heeft, en geven hem de verzekering dat Stikum" op den ingeslagen weg voort zal gaan. HET BESTUUR.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 122