117 JAARVERSLAG. Het vereenigingsjaar 1937-'38 is een „rustig" jaar geweest met weinig vermeldenswaardige feiten. Een bijzondere maatregel werd bij de jaarlijksche schietwedstrijden genomen ten aanzien van I2, dat slechts één jaar aan de K.M.A, verbleef en 3 maanden na I3 tot officier benoemd werd. De maatregel bestond hierin, dat 12 l2-ers met het oudste jaar pistool konden schieten. Door allerlei omstandigheden en i.v.m. dienst en studie moest helaas gebroken worden met de traditie dat de wedstrijden en koffiemaaltijd op één dag gehouden werden. De schietwedstrijden vonden plaats op 19 Mei 1938 op de Galdersche hei, terwijl de koffiemaaltijd gehouden werd op 10 Juni 1938. Met het oog op het slechte weer in den tuin van „Concordia Gelukkig behoefden wij daar niet te schuilen en konden we genieten van een maaltijd in de open lucht met mooi weer. De Gouverneur had de bronzen Gouverneurs-medaille beschik baar gesteld voor den best geplaatsten cadet op pistool en geweer. De kapitein Almekinders gaf een boek voor den op één na best geplaatsten. Wedstrijden in handgranaatwerpen kwamen om redenen van tijd verlies te vervallen. De uitslagen van de wedstrijden waren: Gouverneursmedaille: Meyer. Boek van kapitein Almekinders: de Zeeuw. Geweer: oudste jaar: 1v. d. Eyk. 2. Gulden. 3. de Zeeuw. tweede jaar: 1Fetter. 2. Meyer. 3. v. Wijk. jongste jaar: 1v. Baaien. 2. Roos. 3. v. Vollenhoven. Pistool: oudste jaar: 1v. Nooten. 2. Havelaar. 3. de Weerd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 133