JAARVERSLAG. Het jaarlijksch inauguratiediner moest in verband met den spoed cursus vroeg gehouden worden. Er werd besloten op 18 December 1937 genoemd diner te houden in „Anneville" en daaraan een kleine schietwedstrijd te laten voorafgaan. De groote schietwedstrijd zou dan in het voorjaar van 1938 plaats hebben. Er werd geschoten met het wedstrijdpistool van den ritmeester Boom in zaal 1 in de cavaleriehoek. Alles ging goed, totdat de cadet-sergeant B. het mysterieuze wapen in handen kreeg en te vroeg aan de trekker kwam, die zeer scherp gevoeld stond, waar door de kogel in de aan den muur hangende mantels en jassen verdween. Met angstkreten rende een iegelijk naar zijn kostbaar kleedingstuk, maar de kogel was en bleef weg. Overigens had de wedstrijd een vreedzaam verloop, hetgeen tot resultaat had, dat de cadet-korporaal Boxman op punten won. 's Avonds vond het inauguratie-diner plaats, waarbij de eereleden luitenant-kolonel der huzaren b.d. H. C. J. C. van Stockum en ritmeester der cavalerie J. S. Boom ons met hun tegenwoordigheid vereerden. Overigens waren nog verscheidene heeren oud-leden aanwezig. Geïnaugu reerd werden: van Lanschot (verleden jaar was dit wegens familie-omstandigheden niet mogelijk), Baron van Tuyll van Serooskerken en Bosschieter; Kragt, Monterie en Boxman (veulen). Koch (spoedcursus) en Weber (oud-veulen) konden niet aanwezig zijn. Het diner verliep, zooals ieder jaar, zeer geanimeerd, v. L. liep rond gewapend met een filmtoestel en heeft hiermede opnamen gemaakt voor, tijdens en na het diner en vele heeren wakker ge maakt met het felle licht, dat er volgens hem absoluut bij hoorde. Backer gaf als opvolgend oud-veulen het veulenschap over aan Boxman, die een zeer geslaagde speech hield. Men kreeg den indruk, dat hij het over het nut van de cavalerie had, maar hij ein digde met een verhandeling over de geweldige diensten, die de ezel in de Spaansche burgeroorlog bewees. Na den zeer geslaag den avond begaven allen zich rustig" naar de Academie. Op 28 Mei 1938 had de groote schietwedstrijd plaats, voorafgegaan door een springconcours op het zij-terrein. Generaal-majoor H. Ch. G. Baron van Lawick, Gouverneur der Koninklijke Militaire Aca demie, heeft de vereeniging weer met zijn tegenwoordigheid ver eerd en had de Gouverneursmedaille beschikbaar gesteld voor den best geplaatsten cadet van den gecombineerden wedstrijd. De uitslag was: 120

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 136