PROLOOG. Evenals dit jaar een bijzonder jaar is voor de Academie, is deze almanak in de rij van almanakken een bijzondere. Er is immers een dag gevoegd bij de reeks geboortedagen van de leden van ons Koninklijk Huis; in verband daarmede nu, heeft het de Vorstelijke Familie behaagd, ons toestemming te verleenen tot het plaatsen van de foto's, die de eereplaats in dezen almanak innemen. Een van die foto's roept herinneringen in ons wakker aan de gedenkwaardige dagen, waarmede dit kalenderjaar begon nen is. In ons voorwoord mocht een herinnering aan die vreugdevolle tijden niet achterwege blijven, hoewel elders een ruimere plaats hieraan is gewijd. Heel het jaar is er één festijn geweest rondom het Koninklijk Huis. Overal is met ongekende geestdrift het Regeerings- jubileum van onze geliefde Koningin herdacht; het Prinselijk Gezin verheugde zich in warme belangstelling van het geheele volk. Dat de weermacht geen gering aandeel in dit alles heeft gehad, hebben we gemeend in dezen almanak door woord en beeld te moeten vastleggen. Verder prijzen we ons gelukkig, dat deze almanak op tijd en onder normale omstandigheden verschijnen kan. Dreigende wolken pakten zich een oogenblik samen, geluk kig liet God ons den vrede, zoodat we niet behoefden op te treden, om ons grondgebied te verdedigen. In het afgeloopen cursusjaar ontviel ons helaas onze Oud-Gouverneur, Zijne Excellentie Luitenant-generaal b.d. C. J. H. van der Harst. Zijn medeleven met ons werk bleek elk jaar uit zijn uit- voerigen brief, waarin hij dankte voor den almanak. Deze brieven bevatten steeds goede raadgevingen en oprechte wenschen, waarvoor wij te allen tijde dankbaar zullen blijven. 3

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 13