127 JAARVERSLAG. Evenals de vorige jaren was de animo bij den aanvang van den cursus groot. Er werd besloten de oefeningen niet 's avonds, maar direct na den dienst te houden, wat al direct groote voordeelen met zich meebracht. Vele cadetten, die niet tot een van de bereden wapens behooren, hadden zich als lid opgegeven. In het begin kwamen zij als toe schouwer, daar zij zich nog geen zuiver denkbeeld over het volti geeren konden vormen. Bij velen was de gedachte opgekomen, dat rijden een vereischte was en dat zij voor de oefeningen halve ,,circusartisten" moesten zijn. Maar direct na de eerste keer, waar door die menschen, die deze sport eerder beoefend hadden, een kleine demonstratie gegeven werd, zagen zij in dat iedereen na voldoende training een goed figuur kon slaan. Zoo kon dan ook spoedig overgegaan worden tot ingewikkelder oefeningen. In December werd het plan geopperd om op het Assaut een uit voering te geven. Direct boden zich vrijwilligers aan en werd begonnen de oefeningen correct uit te voeren. Doordat er echter niet meer dan eens per week geoefend kon worden en tengevolge van de geringe tijdsduur, moest dit plan opgegeven worden. Dit alles kwam, doordat door de vele rijlessen, die aan de oudstejaars gege ven moesten worden, de manege en de paarden niet altijd beschik baar waren. Tegen het einde van den cursus nam het werk toe, zoodat de animo bij velen verslapte. De oefeningen werden gestaakt, wat wel zeer betreurd werd door de enkele fanatelingen. Het nieuwe bestuur heeft reeds nieuwe plannen gemaakt; moge het erin slagen deze volledig ten uitvoer te brengen. HET BESTUUR.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 143