DE HOCKEY MATCH. Het was weer zoo'n echte luie Zondagmiddag van de goden in het Walhalla, zoo'n heerlijke vadsige rust na een zware balgpartij van nectar en ambrozijn. Mars, die kort geleden erg actief dreigde te worden, was nog dieper ingesluimerd dan de andere goden. Stilte heerschte alom. Tot een reeks rauwe kreten plots het flu- weelen kleed van hun zoeten sluimer wreed uiteenrukte. Een gillende yell, gevolgd door een oorverdoovend geloei, deed zelfs M ars opveeren uit zijn met kussens gevoerden strijd wagen. Wat was dat? Werk aan den winkel? De goden verdrongen zich voor het hemelvenster en wreven zich den slaap uit de oogen. Wat beteekende dat? Een vierkant terrein, waarover telkens weer een oranje golf flitste, voorafgegaan en bege leid door een explosie van geluiden uit een wild deinende massa die het veld omgaf. Mars had zich het eerst georiënteerd. Was dat niet de Boven-Mark, aan welks dreven zijn pupillen woonden? Zij zijn het! Die oranje duivels! Hoor, Ré-ré-ré C.H.C. ra-ra-ra K.M.A. nu-nu-null! Enthousiast bracht hij de andere goden en de nieuwsgierige godinnen op de hoogte daar werd een hockey match gespeeld. Dra sloeg het enthousiasme over, en weerklonken de aanmoedigingskreten door de verheven ruimte tot Zeus tot kalmte aan moest manen, met het oog op het hemelvenster, dat pas geopend (c.q. stuk) mocht zijn in het regenseizoen de maand September. Wild golfde de strijd beneden en levendig volgden de hooge toeschouwers het tooneel tot een laatste knalexplosie van de uitgeputte supporters het einde aanduidde van de match, die een overwinning geworden was. Rust keerde weer zoete droomen weefden zich weer in het Walhalla; verstoord door uitroepen van de slapers, die het geziene tafreel niet los konden laten. Maintenant-en-avant! C.H.C. attaqué!!! J. H. J. 142

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 162