toch op!" Prachtig. De lift b rengt me naar de eetzaal. Êr zijn allerlei hokjes met kleine tafeltjes en schemerlampen. Echt intiem voor een tête a tête. Het souper is a la carte. Potage Mark- Weerijs, Hors d'oeuvres variés a l'Ofmeestre, Fricadelles Stier de Potter en Vins-Vinaigre 1938. Bij eiken gang een schoon bord. Jammer; nu kan ik niet eens zien, wat ik gis teren gegeten heb. In de bar, met huis-casino, wordt het nu recht gezellig. Be talen doen we niet. De verteringen worden netjes gedicteerd tot je officier bent. We zijn allen astrologen hier: Groote en Kleine Beer. Nu zal ik maar gaan slapen. Op de deur van mijn kamer is een wijzerplaat aangebracht. Daar zet ik de wijzers op het tijdstip, waarop ik morgen ge wekt wensch te worden, door het personeel. Het is een zit- slaapkamer. Jammer, dat ik geen kroon heb, anders zou het een zit- én een slaapkamer zijn. Lekker verwarmd, warm en koud stroomend water, privaat-privé of privé-privaat, dat weet ik niet meer precies. Enfin, van alle gemakken voorzien. Mijn opklapbed is met een kruikje voorverwarmd en ik sla het rose donzen dek op, draai het licht uit en werp me in Morpheus' lokkende armen. Jonker! Tok, tok, tok,Jonker, het is al bij elven, staat ,,Ja, ik kom al". Geeuw. ,,Kan het ontbijt binnen gebracht worden?" ,,Ja!" Een karretje komt aanrollen en weldra verkwikt een geurig kop thee mijn slaperig persoontje. Beschuitjes, marmelade, kleintje boter en radijs. Lollig, ont bijt op bed met 't zonneke aan den hemel. ,,Eh, butler, maak mijn bad vast klaar ja, gewone tempera tuur en vandaag lavendel-zout!" Ik schuif het etensblad weg en dommel weer in. De butler komt luidruchtig binnen. Wel pot-dit-en-dat, wat bezielt dien man? Opstaan! Vooruit joh, ben je er nog niet uit?" ,,Sst, ben je stapel" zeg ik. Maar een wreede hand trekt de dekens weg. Wel, dat is het toppunt. 158

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 178