5 Januari 6 Januari 19 Januari 21 Januari 31 Januari 1 Februari 13 Februari 15 Februari 25 Februari 1 Maart 7 Maart Morgen ijsvrij! 's Nachts had Pluvius hierover het veto uitge sproken; dienst volgens tableau! De jonkers noemen in dezen tijd geen droom volmaakt, of er komen kanonschoten in voor. Bijzondere orders en exercitie in verband met hetgeen, waar we allen op wachten. Wtrs wreed gewekt door het neerploffende W. v. S. van den Strafrechtleeraar; meende een kanonschot te hooren. Als een droom zijn deze dagen geweest, als een mooie droom, die men nooit vergeet. De cadetten hielden hun jubelmarsch, met tamboers en hoornblazers, door de stad. De burgers juichten! De extase-tocht zou men dezen hebben kunnen noemen. De officieren lunchten mèt ons, gewone alle- daagsche Maandagmorgen-lunch. Stemming ongekend! Een stemming alleen voor dien dag, voor zoo'n feit, voor zoo'n feest. Beatrix, zij die gelukkig maakt! Nationale feestdag; beschuit met muisjes. Ceu-Ha-Ceu triomfeert weer eens; Terpsichore doet haar zooveelste entreê op de cantine. Benjamins wisselt den helm voor den hoorn. In de pers heerscht een opgewonden stemming over ons Assaut. Het cadettencorps leeft met de gedachte: Tout commandant doit obéir, avant de commander. Prins Carnaval blaast: Verzamelen De cadetten treden in het traditioneele tenue aan. Kwartjesbal! Wie zijn toch al die Kozakken? Oosterhout schrikt op uit haar landelijke rust. Ratelende mitrailleurs en angstige burgers. De commandant voorhoede meldde: Hevige straatgevechten in het stadje Oosterhout. 74

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 90