75 17 Maart Assaut. Hoogtijdagen in de dagelijksche sleur. Het station vult zich met het schoone geslacht; taxichauffeurs glunderen. 's Middags schermwedstrijden tegen ons broe dercorps. Gala-avond, kleurrijke uniformen harmonieeren met gracieuse avondtoiletten. Stikum weert zich. 18 Maart Panem et circenses. Tisser en Vresling konden geen plaats meer krijgen, hetgeen de gevoelige plaat bewees". 19 Maart The day after the night before 25 Maart De overtreffende trap in handbal is ie-accent. 26 Maart Twee sergeanten-majoor (de S. en H.) worden adjudant, waardoor hun populariteit zoo moge lijk nog stijgt. Het j.j. viert het korporaalschap. 30 Maart Springoefeningen met sensatie. Woudreuzen vallen. In Breda zelfs rinkelende ruiten. 5 April Wij eten nasi-goreng, vermoedelijk bedoeld als verlate April-witz, daar Stien den volgenden dag het doorgaand verkeer naar Griekenland en onderhoorigheden regelen moet. De kok zegt dat het van de (koude) warmte komt. 12 April Kraak" in de Dokterswoning. Rechercheurs- talenten van den O. v. P. 13-26 April Paaschverlof. 27 April Wij strijden onzen ,,Frisch fröhlichen Krieg", te midden van loeiende, nieuwsgierige koeien. In kwartiering als van ouds. 28 April Gewelddadige rivierovergang als van ouds. Humeur als van ouds. Der Weg zurück" als van ouds. Mit knoeren als van ouds. 30 April Op gebruikelijke wijze wordt deze dag gevierd. De Militaire Willemsorde wordt herdacht, lezing van Luitenant Beets.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 91