80 ALGEMEENE CADETTEN SPORTVEREENIGING. Afdeeling Schermen. JAARVERSLAG 1937 - '38. Het nieuwe cursusjaar heeft ons naast enkele minder geslaagde eve nementen ook tal van mooie successen gebracht. Verschillende fouten werden met succes bestreden en zoo is het een zware taak, die op de schouders komt te rusten van degenen, die volgend jaar 'onze Academie zullen vertegenwoordigen. Een groot aantal goede schermers zal dit jaar de Academie verlaten maar onder de uitstekende leiding van de instructeurs zullen er zeker weer nieuwe sterren aan het firmament verschijnen. Voor wat betreft de resultaten het volgende: 14 November: De eerste wedstrijden van het seizoen brachten ons al dadelijk verschillende fraaie successen. Deze wedstrijden gehou den ter gelegenheid van den 7en Bondsschermdag van den Z.A.S.B., waarvan de organisatie vrijwillig door ons ter hand werd genomen, verliepen buitengewoon vlot. Zij hadden plaats in de futpeeloods der K.M.A. De sabelpartijen gaven dit keer uitstekend technisch schermen te zien; ook op floret en degen was het veld sterk bezet. De resultaten waren als volgt: Het sabelequipe, bestaande uit Mathus, Pufkus en v. d. Meer werd No. 1. Speciaal Mathus bleek buitengewoon op dreef en w'on al zijn partijen. Pufkus werkte even eens uitstekend; had één verloren partij. Het floretéquipe, door om standigheden danig verzwakt, werd No. 2 met de schermers: v. Pelt, Reep en Hieronymus. Bij personeel sabel zag Pufkus zich als eerste en Mathus als derde geplaatst. Personeel floret, waar maar weinig be langstelling voor bestond, bracht slechts één cadet in de finale n.l. Hieronymus, die op de zesde plaats eindigde. De uitslagen van per- s'oneel degen waren: 1. v. Pelt, 2. Reep (na barrage). 21 -22 23 December: Met veel animo hadden dit jaar de M.S.S.B. wedstrijden plaats, die wederom door ons werden georganiseerd. De wedstrijden hadden een vlot verloop, ook de stemming liet niets te wenschen over. Aangaande het schermen het volgende: Personeel schermen bleef ver beneden de verwachtingen, in de eer ste plaats, omdat de studenten dit jaar buitengewoon sterk op alle wapens uitkwamen en verder gespecialiseerd waren op één, Hoog stens twee wapens.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 96