82 Sabel (B): 1. Luchsinger 2. v, Oyen 17 Maart: De algemeene Cadetten Sportvereeniging herdenkt haar 40-jarig jubileum. Het programma had helaas een noodzakelijke beperking ondergaan, die veel aan de luister afdeed. Zeer gunstig was het feit, dat de feestelijkheden samenvielen met ons Assaut. De adelborsten konden, vooral doordat het oudste jaar voor het of ficiersexamen stond, slechts een betrekkelijk zwak équipe zenden, dat evenwel toch buitengewoon goed partij gaf. Ons sterke K.M.A.- équipe bezorgde ons een 15 1 overwinning. Ook had een ont moeting op degen plaats tegen een sterk officierséquipe, dat na een spannenden strijd van het cadettenéquipe bestaande uit Mathus, Reep en v. d. Meer met 5 4 verloor. De prijsuitreiking had door den Gouverneur plaats. Vermeld moet worden, dat de K.O.S., ter gelegenheid van ons jubi leum, ons een mooien zilveren beker schonk, hetgeen wij zeer op prijs stelden. 25 Maart: De eerste ontmoeting tegen de S.R.O.I., eindigde in 't voordeel van de K.M.A. 23, 24, 25 April werden de jaarlijksche wedstrijden van de K.O.S. te Marlot verschermd. Wegens tijdgebrek moest er dit jaar van afgezien worden om een personeele degenwedstrijd tusschen adelborsten en cadetten te hou den. Overigens hadden deze wedstrijden een vlot en geanimeerd verloop. Op 23 April werd de eerste ronde floret verschermd zon der verrassingen. 24 April: De tweede ronde floret; tevens vochten de degen- en sabeléquipes hun jaarlijksch duel uit met de adelborsten. Beide ont moetingen werden overwinningen voor de cadetten. Sabel: 10—6 équipe: Mathus van der Meer Reep van Ardenne Degen: 12—4 équipe: Mathus van der Meer Reep van Pelt. De finale floret kon bijna beschouwd worden als een onderlinge wedstrijd; de adelborsten werden daarin slechts door één man ver tegenwoordigd. De uitslag was: 1. van Pelt 2. Mathus, na barrage. 25 April was gewijd aan sabel. Door de groote deelname waren de wedstrijden pas om 5 uur af- geloopen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1938 | | pagina 98