88 O'Herne, E. Hörchner, Th. M. Houben, G. M. M. Kemmerling, V. A. G. Kessels, H. H. Kruif, A. M. J. de Laurey, Ch. J. Luteijn, A. P. T. Maas, F. W. Marck, H. J. van der Moddejonge, R. J. Mous, H. Mreijen, H. J. Nierop, J. A. I. M. van Nooijens, J. L. C. M. Oomes, A. H. C. Patist, C. R. Philippa, J. P. Poeteren, J. F. van Poorter, T. E. de Portier, B. F. Poublon, L. J. E. M. Reeser, J. C. Roy, J. J. le Ruijter, P. J. de Sas, H. 't Schellekens, J. W. M. Scheltens, F. G. Simons, C. A. Speekenbrink, J. P. Staphorst, W. H. Stokkum, P.C.H.M.van Theunissen, A. C. Valk, A. J. J. Verhaart, Th. E. Ch. Vermeeren, A. J. A. Vermeulen, G.J.T. Vianen, E. A. B. van Waals, G. H. M. v. d. West, F. A. A. van Wijk, K. F. de Zande, A. v. d. Zinnicq Bergmann, R. J. E. M. van Zuure, J. R. JAARVERSLAG. De vergrooting van het cadettencorps bracht een evenredige uit breiding van ons aantal leden. Mede hierdoor werd het vereni gingsleven intensiever. Door vele afvaardigingen werd het contact met de bij de Unie van R.K. Studentenverenigingen aangesloten zusterverenigingen ver beterd. Bij de viering van ons 6e Lustrum waren dan ook het Bestuur van de Unie en bijna alle Zusterverenigingen vertegenwoordigd. Dit Lustrum werd gevierd den 12den Maart 1939 en viel dus samen met de Kroning van onzen nieuwen Paus Pius XII. De dag begon met een Heilige Mis, door onzen Moderator opge dragen in de kapel van de R.K. Militaire Vereeniging. Daarna volg de een gezamenlijke lunch in het gebouw van de „Katholieke Kring", 's Middags vond de feestvergadering plaats; de feestrede naar was Mgr. Frencken, met het onderwerp „Vaderlandsliefde". Op de receptie ontvingen wij van vele zijden blijken van belang stelling. De dag werd besloten met een geanimeerd diner. Door Prof. Dr. T. van der Bom werd dit jaar in zijn Philosophische cursus de „Logica" behandeld aan de hand van verschillende dictaten. De Kapitein W. Langeraar hield een lezing over „Criminologie".

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 108