5. Sleeuw. 2. Vel. JAARVERSLAG. Het twintigste levensjaar van de vereeniging is op rustige wijze ver- loopen; het eenige lichtpunt was de jaarlijksche schietwedstrijd. Door afkeuren van de pistoolschietbaan op het terrein van de Academie ontbrak het den oudsten jaars aan de noodige geoefend heid. Wel werd er op de practijkdagen nog geschoten, doch dit kon niet verhinderen, dat de schietresultaten minder waren dan die der vorige jaren. Kapitein Almekinders heeft alle moeite gedaan om met behulp van een K.S.O'.-pistool de geoefendheid op een hooger peil te brengen, door omstandigheden mocht het niet ge lukken. Door den gestadigen groei van het cadettencorps, moest ook dit jaar weer op twee dagen geschoten worden. De l'ers verkozen hun vertrouwde karabijn boven het geweer, terwijl I 2 op laatstgenoemd wapen hun krachten konden meten. De resultaten waren zeer be vredigend. De Gouverneur stelde de Gouverneur-medaille beschikbaar voor den best geplaatsten cadet op karabijn en pistool, terwijl de op één na best geplaatste voor den Beschermheer-prijs" in aanmerking kwam. De prijsuitreiking vond plaats den 19en Mei in Concordia met als waardig slot een koffiemaaltijd. Ter eere van het twintigjarig bestaan waren de besturen der Zuster verenigingen uitgenoodigd. Deze zorgden voor een aardige ver rassing door voor den best geplaatsten cadet een zilveren wissel beker uit te loven. De uitslagen der wedstrijden waren: Gouverneursmedaille: van Lingen J.W. Prijs van den Beschermheer: Diepering. Oudste jaar l'3: 1. Diepering. 2. Kriekhaus 3. v. Lingen J.W. 4. de longh. Karabijn. I'2: 1. Nutters. 2. Roelofs Valk. 3. Teeuwissen. 4. van Aarem. 5. van Baaien. 1Bregman. 3. Bouwer. 4. Bos. 5. Donkersloot. Geweer. Jongste jaar l'1 1. Ruesink. 2. Carlier. 3. Nijhoff. 4. Hageman. 5. Franken. 97

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 117