JAARVERSLAG. Aan het einde van het seizoen '39 vertrok onze beschermheer de kapitein der genie K.N.I.L. J. F. de Bruine naar Ned.-lndië. Dat dit een groot verlies voor de vereeniging beteekent, is voor een ieder, die hem kent, duidelijk. Vanaf deze plaats willen wij hem onzen dank betuigen voor den grooten steun dien hij ons gaf, zoowel óp, als buiten de tennisbaan. Het vorige jaar is zeer succesvol voor ,,Henricus" geweest. Mocht het vorig jaar het niet lukken afdeelingskampioen te worden, ditmaal werd het zoo begeerde doel wel bereikt en werden wij in de gelegenheid gesteld promotiewedstrijden te spelen, met gevolg, dat ,,Henricus" volgende seizoen in een hoogere klasse zal uit komen, nl. in de overgangsklasse. De competitiestrijd was zeer spannend, waarbij Breda II weer onze gevaarlijke tegenstander was. Moesten wij het vorige jaar de boven ste plaats aan deze vereeniging afstaan, deze keer was het onze beurt. De promotiewedstrijd tegen ,,Well Played", welke daar op volgde, was moeilijk en niet dan na zeer veel inspanning, mochten wij de overwinning uit het vuur sleepen, en daarmede de promotie naar de overgangsklasse tot een feit maken. Veel steun ontvingen wij tijdens de wedstrijden van onze dames leden: Mevr. G. A. van Nimwegen, Mevr. N. Daams en Mevr. M. Nouwens, terwijl het medeleven met onzen strijd van de kant van de H.H. Officieren zeer door ons op prijs werd gesteld. De cadetten, die dit jaar voor het team van ,,Henricus" uitkwamen, waren: G. A. G. Kuys, F. Penris en J. H, Knoop. Het bestuur stelt vele pogingen in het werk het volgende jaar de beschikking te hebben over een nieuwe baan en dan één van gravel". De financieele draagkracht van de vereeniging is niet groot genoeg daarvoor, maar er is hoop, dat de kosten op een andere wijze gedekt kunnen worden. De bedragen, ontvangen van den Gouverneur, overige officieren en leeraren, zoomede die, toegezegd door enkele corpsvereenigingen, wettigden alleszins deze hoop. Waar, tengevolge van de tijdsomstandigheden, de ontvangsten dier vereenigingen belangrijk terugliepen, is de vrees ontstaan, dat de gedane toezeggingen niet geheel zullen worden nagekomen. Hopelijk zullen andere bronnen worden ontdekt, welke den aanleg van een ,,gravel"-baan mogelijk zullen maken, hetgeen ongetwij feld het spelpeil zeer ten goede zal komen. Dit laatste geeft het bestuur vele zorgen, daar er onder de leden niet veel krachten schuilen, die in de toekomst Henricus zullen kunnen handhaven in de klasse, welke ze thans inneemt. Oefent u allen, zoodat de goede naam van de K.M.A. ook op dit sportonderdeel behouden mag blijven. 110 I

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 130