113 JAARVERSLAG. Een algemeene belangstelling in het schaakspel op de K.M.A. deed bij vele spelers den wensch opkomen om een vereeniging op te richten. Het was Kleimeer, die met groote voortvarendheid den stoot tot de oprichting gaf en een vergadering van schakers belegde, waar besloten werd tot oprichting van het Kasteel. Zoo is het na ongeveer 10 jaar weer mogelijk in verenigings verband het mooie en leerzame schaakspel te beoefenen. Op 9 Februari werd de oprichting een feit. De eerste-luitenant C. J. Vermeulen toonde zich bereid het beschermheerschap op zich te nemen, waarvoor wij hem hartelijk dank zeggen. De onderlinge competitie ving zeer laat in het cursusjaar aan en mede door de repetitie- en examentijd kon zij niet uitgespeeld worden, waardoor het ons niet mogelijk is de kampioenen van de verschillende klas sen bekend te maken. Ons eerste optreden naar buiten was, dank zij de bemiddeling van den tweeden-luitenant Breet, de massakamp tegen de Bredasche Schaakvereeniging, waaraan we met 19 spelers deelnamen. Het resultaat was niet onbevredigend, n.l. een 12V2 6V2 overwinning voor onze gastvrouwe. Vermeld zij nog dat de tweede-luitenant Breet onze eerste bord speler was. Om het contact naar buiten gemakkelijker tot stand te brengen hebben we ons geabonneerd op Bondsnieuws ,,Brabantsch Schaak- verbond". Helaas zijn we nog niet in staat het voor deelneming aan bonds wedstrijden voorgeschreven kostbare materiaal (klokken) aan te schaffen. Betreurenswaardig is dat onder het jongste jaar zoo weinig animo voor het schaakspel bestaat. Het bestuur zal door het organiseeren van cursussen voor beginners het ledental trachten te vergrooten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 133