VOORWOORD. In dezen tijd, waar het eene land na het andere den oorlog ten offer valt, waar om ons heen de ketenen van het geweld verbroken zijn, en wij weten, dat ook voor ons eens de dag zal kunnen komen, dat onze opleiding wordt afgebroken en wij te velde moeten, is onze blik gericht op de beeltenis van Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin. Haar voorbeeld sterkt onzen wil dit Nederland te behouden en verstevigt ons vertrouwen in de mogelijkheid daaraan mede te kunnen werken. God zij met Haar en met ons Vaderland! Hoewel laat, is dan toch deze Almanak een werkelijkheid geworden. De te overwinnen moeilijkheden waren vele. Het is de Commissie een groote voldoening, dat zij toch haar taak heeft kunnen volbrengen. Concordia vincit! Dank zijn wij hiervoor verschuldigd aan onze Adviseurs, die ons met hun raad steeds geholpen hebben. Door drukke werk zaamheden elders was het den Kapitein Dr. Somer niet langer mogelijk als Adviseur op te treden. Wij weten zeker, dat het mede namens onze voorgangers is, wanneer wij hem hulde brengen voor de wijze waarop hij gedurende vele jaren de Almanakcommissie steunde. Behalve zijn verschijningstijd, geven ook vorm en inhoud van den Almanak blijk van de omstandigheden, waarin het Corps thans leeft. Of het echter aan die omstandigheden ligt, dat de medewerking van de leden dermate klein is, dat een beroep op inzendingen eerst geen, later slechts weinig resultaat had, meenen we te mogen betwijfelen. Met een bezwaard hart geven wij de taak aan onze opvolgers over, waarbij wij hun slechts kunnen toewenschen, dat zij er in zullen slagen het blijvende gedeelte van het Corps wakker te schudden uit hun slaap! 3

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 13