1828 24 NOVEMBER 1938 DE KONINKLIJKE MILITAIRE ACADEMIE BESTAAT 110 JAAR. Komt Wapenbroeders, Neerlands zonen, Door 't zelfde levensdoel verwant, Met heilig vuur bezield voor 't ééne, Verknocht aan 't zelfde Vaderland. Verheft, verheft den zang, Ontbloot, ontbloot Uw hoofden, En zweert met ons den zelfden eed, (2 X) Dien eenmaal onze Vaderen zwoeren 2 X Toen vreemd geweld hen zuchten deed. Zoo klinkt het aloude Cadettenlied. Zoo klinkt nog steeds de oproep van de oude Academie tot Neerlands jeugd. Hoe hebben we het gevoeld, dien 24en November die geest van ons mooie oude Cadettenlied, dat de eenheid symboli seert van ons corps. We voelden het als een feestdag van een groote familie waartoe wij allen behooren, wij allen cadetten van 1828 tot 1938 één van geest, één van wil Dienaren van Nederland en Oranjel Het was alsof de vlag die boven op het oude getrouwe Kilacadmon fier z'n trotsche kleuren deed uitkomen tegen den blauwen hemel met z'n uitbundig wapperen en klap peren onze vreugde symboliseerde. Die vlag ons geliefde rood-wit-blauw meer dan ooit waren toen onze oogen op je gericht, getrouwe driekleur die wij volgen, waarvoor wij leven waarvoor wij strijden waarvoor wij willen sterven. Niet alleen in Breda uitte de driekleur z'n vreugde over jou Kilacadmon overal waar je kinderen waren vertolkte zij de gevoelens van hen die je dankbaar waren voor hetgeen jij voor hen beteekent. Altijd was je het symbool van de eenheid der Natie in uren van gevaar, het symbool van vertrouwen op eigen kracht en het symbool van ,,ghetrouwe tot in den doot". Zoo zal het blijven. 134

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 158