ven, zoodat thans zoowel voor Nederland als voor Ned.- Jndië slechts één inrichting bestaat voor opleiding tot beroepsofficier. Tot 1 October 1938 heeft de K.M.A. ±7100 Officieren afgeleverd, verdeeld over het Leger in Nederland en over dat in Ned.-lndië. 80 Officieren van deze onderwijsinrich ting, waaronder tal van eminente figuren sneuvelden in den loop der jaren op het veld van eer. De eerste naam, welke voorkomt op de eere-naamlijst van Oud-Cadetten, die „den Vaderlant ghetrouwe bleven tot in den doot", is die van Petrus Theodorus Prager, in het gevecht van 15 en 16 April 1849 gesneuveld bij Djagaraga (Bali) en de laatste naam is m V3n Willem Anne Maurits Molenaar (Ridder 4e kl. der •W.O.), gesneuveld op 11 Augustus 1926 bij een nachte lijken aanval op het bivak te Teurenbangan (Zuidelijke Atjehsche landschappen). Uitwendig is het gebouw niet van aspect veranderd, het heeft eeuwen weten te tarten en het heeft duizenden jonkers zien binnenkomen en gaan, waaronder geslachten van vader op zoon. Door omzetting der letters Kon. Mil. Acad, is 1879 ont staan het woord: „Kilacadmon dat in den loop der jaren „militairrecht" heeft verkregen. V Z'"'n ^ans voorbijgegaan, sinds Z.K.H. Prins Frede- rik der Nederlanden deze militaire inrichting plechtig inwijd de, het onderwijs heeft zich aan de steeds wijzigende omstandigheden moeten aanpassen en elk jaar werd aan Moederland en Koloniën afgeleverd een contingent goed gedisciplineerde Officieren met een sportief ontwikkeld lichaam, practisch gevormd en wetenschappelijk onderlegd, waardoor ons Leger zich nimmer zal laten overrompelen door de evoluties welke de krijgskunde ondergaat. De Koninklijke Militaire Academie gaat in bescheidenheid haar weg; zij beijvert zich om trouw te zijn in het vervullen van haar taak. Zij wil Koningin, Land, Volk en Leger dienen door goede officieren te geven aan de weermacht. 24 November 1938. Het is 7 uur als de nog vredige, rustige sfeer op de slaap- 137

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 161